YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tır krizinde yeni gelişme
İran'a giriş yapmak isteyen Türk plakalı kamyon ve TIR'larından artık akaryakıt farkı tahsil edilmeyecek, buna karşılık araçların yakıt depoları sınırda mühürlenecek.
Tır krizinde yeni gelişme
01 Aralık 2014 / 22:39 Güncelleme: 01 Aralık 2014 / 22:49

İran'a giriş yapmak isteyen Türk plakalı kamyon ve TIR'lardan artık akaryakıt farkı tahsil edilmeyeceği, buna karşılık araçların yakıt depolarının sınırda mühürleneceğini bildirildi.

İran'ın Ankara Büyükelçiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, bugün itibariyle İran'a giriş yapmak isteyen Türk plakalı kamyon ve TIR'lardan artık akaryakıt farkı tahsil edilmeyeceği, buna karşılık araçların yakıt depolarının sınırda mühürleneceği belirtildi.

Bu uygulamadan sadece Türk TIR'larının yararlanabileceği ifade edilen açıklamada, diğer yabancı ülke TIR'larının ise eskiden olduğu gibi İran'a girişlerde akaryakıt farkı ödemek suretiyle ucuz yakıt alabilecekleri kaydedildi.

Türkiye ile İran'ın Yol ve Ulaştırma Bakanlığı yetkililerinin söz konusu uygulamayı görüşmek üzere bu hafta bir araya geleceklerine yer verilen açıklamada, sağlanacak karşılıklı mutabakat ve İran-Türkiye Karayolu Taşımacılığı Anlaşması hükümleri çerçevesinde tarafların her türlü vergi ve harç tahsilinden kaçınmasının beklendiği belirtildi.

 

AA

Etiketler: , ,
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler