YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
THY'de kart şoku!
Sahte kredi kart işlemlerinin önüne geçemeyen THY, birçok hatta internet ve çağrı merkezi üzerinden satışları durdurmak zorunda kaldı
THY'de kart şoku!
17 Ağustos 2012 / 07:33 Güncelleme: 17 Ağustos 2012 / 07:34

Türk Hava Yolları'nın başı internet sitesi ve çağrı merkezlerinden sahte kredi kartı ile yapılan bilet satışlarıyla dertte.

Bankaya rapor edildi

Kart sahteciliğinin boyutu mayıs ve haziran aylarında çok yükselerek sınırı aşınca kart program hizmeti veren Visa, THY'yi anlaşmalı bankaya rapor etti. Bu nedenle de THY'ye parasal yaptırım uygulanması gündeme geldi. Bunun üzerine, işlem riskinin sorumluluğunu da taşıyan THY, sahteciliğin yüksek olduğu birçok hatta internet sitesi ve çağrı merkezlerinden kredi kartı ile bilet satışını durduruldu.

Dudu ortaya çıkardı

Olay, Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu'nun telefonla bilet satın almak istemesi ile gündeme geldi. Dudu'ya, Hatay'da çok fazla kredi kartı sahteciliği yapıldığı için satış yapılamadığı cevabı verildi. Dudu, konuyu meclis gündemine taşıdı. Dudu'ya cevap ise Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'ten geldi. Öte yandan THY, bu sahtekarlığın önüne geçebilmek için Sahte İşlem Risk Yönetim Sistemi'ni (CYBERSOURCE) devreye soktu.

Yeni havalimanında özel terminal istedi

THY Genel Müdürü Temel Kotil, İstanbul'un üçüncü havalimanıyla ilgili dikkat çekici açıklamalar yaptı. Yapılacak havalimanında THY’nin özel bir terminalinin olmasını istediklerini belirten Kotil, şunları söyledi: "Üçüncü havalimanı 150 milyonluk olacak. Yarısı biz olmak zorundayız. Dolayısıyla yarı olduğu zaman ihtiyaçlarınız da vardır. Şu anda biz her yıl büyüyerek geliyoruz. 38 milyon yolcuya ulaştık."

Çalışana yüzde 4+3 zam

Yüksek Hakem Kurulu THY'deki toplu sözleşmeyle ilgili kararını açkladı. Buna göre personel ücretleri 2011 yılının ilk altı ayı için yüzde 5, ikinci altı ayı için yüzde 5, 2012'in ilk altı ayı için yüzde 4, ikinci altı ayı için de yüzde 3 artırıldı. (Bugün)

iplik
 // asım
nerde ise iyi olmuş diyeceğim.gidiyorsun bir hizmet almaya kartmı nakitmi diye soruyor . nakit diyorsun nakit 21 kartla 20 diyor nasıl diyorsun böyle diyor.bir beyaz eşyacıya gidiyorsun bir beyaz eşya pazarlık ediyorsun 1200 diyor peşin diyprsun farketmez diyor ve ilave ediyor filan kartın varsa 8 ve ya 10 taksit yaparım diyor. işletmeler kartı bu kadar cazip hale getirirlerse sahte kart elbette rağbet görür....
17 Ağustos 2012 11:30
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler