YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
THY uçağına yine bomba ihbarı!
THY uçağına yine bomba ihbarı!
18 Nisan 2015 12:30
THY'nin İstanbul - Tokyo seferini yapacak uçakta "Bomba var" notu bulundu. Uçağın 4 buçuk saat rötar yapmasına neden olan ihbar, yine asılsız çıktı.

Son dört yıldır Avrupa'nın en iyi havayolu şirketi seçilen THY'nin itibarını hedef alan asılsız ihbarlar devam ediyor.

Dün, İstanbul-Basel seferini yapan uçağın tuvaletinde "Bomba var" yazılı notun bulunmasının ardından uçak Atatürk Havalimanı'na dönmüş ve ihbar asılsız çıkmıştı.

Olayın ardından bir gün bile geçmeden İstanbul-Tokyo seferini yapacak uçakta yine "Bomba var" notu bulundu. Uçağın 4 buçuk saat rötar yapmasına neden olan ihbar, yine asılsız çıktı.

Uçak 4 buçuk saat sonra havalandı

Dün, İstanbul-Basel seferini yapan uçağın tuvaletinde "Bomba var" yazılı notun bulunmasının ardından uçak Atatürk Havalimanı'na dönmüş ve ihbarın asılsız olduğu anlaşılmıştı. Olayın üzerinden 12 saat geçmeden saat 01.15'te İstanbul-Tokyo seferini yapacak olan THY uçağının tuvaletinde de yine uçakta bomba olduğuna ilişkin bir not bulundu. Uçak bunun üzerine güvenli bir alana çekilerek aranırken ihbarın asılsız olduğu ortaya çıktı. Uçak saat 05.42'de havalanabildi.

1 ayda 6 asılsız ihbar

Son bir ay içinde THY uçaklarına yapılan bomba ihbarı sayısı böylece 6 oldu. THY'yi zarara sokan bomba ihbarlarında dün İstanbul-Basel seferini yapan uçağında ki notun üzerinde parmak izi bulunmuştu. Asılsız çıkan bu ihbarları yapanların kimliklerinin tespiti için bomba uzmanlarının çalışmalarını sürdürdüğü belirtilirken Türk Hava Yolları uçaklarına bu ihbarların neden yapıldığı tartışılmaya başlandı.

Son dört yıldır en iyi havayolu

THY, son dört yıldır Avrupa'nın en iyi havayolu şirketi. 2014 Skytrax yolcu değerlendirme sonuçlarına göre Türk Hava Yolları, son dört yıldır “Avrupa'nın En İyi Havayolu Şirketi". Dünya'nın “En İyi Business Class İkram Servisi", “En İyi Business Class Özel Yolcu Salonu İkramı" ve “Güney Avrupa'nın En İyi Havayolu Şirketi" ödülleri de yine bu yılki değerlendirme sonuçlarına göre Türk Hava Yolları'nın.

 

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler