YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
THY Chelsea'ya servet ödeyecek
THY Chelsea'ya servet ödeyecek
29 Kasım 2014 19:20
Türk Hava Yolları ile Chelsea arasında imzalanan sponsorluk anlaşmasının detayları ortaya çıktı. Dünyanın en zengin işadamlarından Roman Abramovic'in sahibi olduğu İngiliz devine yılda yaklaşık 86 milyon TL ödenecek.

THY'nin maçlarını oynadığı Stramford Bridge Stadyumu'nun isim hakkını da aldığı iddia edildi.
 
İngiliz devi Chelsea, 2005'ten bu yana Samsung ile yürüttüğü ve yılda 18 milyon pound kazandığı sponsorluk anlaşmasını devam ettirmeyeceğini açıklamasının ardından THY ile anlaşması İngiltere'de büyük yankı uyandırdı.

Daily Mail Gazetesi'nin haberine göre, Chelsea ve THY arasında yapılan anlaşmanın rakamları ise adeta dudak uçuklatıyor. Daha önce Manchester United, Barcelona, Borrusia Dortmund gibi kulüplerle anlaşma imzalayarak ismini tüm dünyaya duyuran Türk Hava Yolları'nın yıllık 25 milyon pound (86 milyon Türk lirası) gibi bir rakam karşılığında Chelsea'ye sponsor olacağı belirtildi.

Gazete, sponsorluk anlaşmasının yılbaşında imzalanmasının beklendiğini de kaydetti. Anlaşma içinde forma reklamının yanında Chelsea'nin maçlarını oynadığı Stramford Bridge Stadyumu'nun isim hakkının da bulunduğu kulislerde konuşulan bir diğer konu.

Chelsea Kulübü'nün sahibi olan Rus işadamı Roman Abramovich'in servetinin 20 milyar doların üzerinde olduğu tahmin ediliyor.

 

HÜRRİYET

Etiketler: , ,
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler