YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
THY 6'ncı kez Avrupa’nın en iyisi oldu
THY 6'ncı kez Avrupa’nın en iyisi oldu
07 Temmuz 2016 09:38
Türk Hava Yolları Avrupa'da altıncı kez en iyi havayolu şirketi seçildi. THY Başkanı İlker Aycı, "Bu ödül ve başarı hepimizin. Ülkemizin memnuniyeti benim için daha önemli” dedi.

Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, THY'nin 11 Temmuz'da Londra'da 6'ncı kez Avrupa'nın en iyi havayolu şirketi ödülü alacak olmasını, "Ülkemizin memnuniyeti benim için daha önemli" şeklinde değerlendirdi.

Atatürk Havalimanı'nda yolcular ve personellerle bayramlaşan Aycı, daha sonra gazetecilerle biraraya geldi.

'BU ÖDÜL HEPİMİZİN'

Kazandıkları ödülü, Türkiye'deki havacılık sektörünün aldığı bir ödül olarak kabul ettiklerini anlatan Aycı, şöyle devam etti:

"Hepimizin ortak paydası. Benim için en büyük ödül lokal yolcunun yeniden geri dönmesi, yeniden hisse değerimin bu yolcunun geri dönüşüyle şirketin daha kar elde etmesi. Yeniden Türkiye de turizmde otellerin dolması uçakların dolması havalimanlarının dolması benim için en büyük ödül bu. Hissedarların çalışanlarımın yolcularımın memnuniyeti ülkemizin memnuniyeti benim için daha önemli."

DOLULUK ORANI %74

Yaşanan küresel, bölgesel ve yerel gelişmelerin lokal yolcu pazarında bir etki oluşturduğunu ve bunun da bilançoya hemen yansıdığını belirten İlker Aycı, “Biz lokal trafikte yüzde 30'luk düşüşü hemen transit yolcuyla kapatmaya kalktık. Transit yolcuyla ilgili de yüzde 22 artış yaptık.

Doluluk oranlarımız şu an %74'lerde yine de her şeye rağmen uçaklarda doluluk oranları %70'in altında değil. Heathrow dışında Avrupa'daki bütün havalimanlarının önüne geçtik. Şu an iki numarayız" diye konuştu.

"2017'YE DAHA İYİ GİRERİZ"

Üçüncü ve son çeyrekte daha iyi olacaklarını ifade eden Aycı, "2017'ye daha iyi gireceğiz" dedi. ABD'deki hedeflerinin ise günde 10 bin yolcu olduğunu belirten Aycı, “Yeni hatlar açıp ABD'de büyüyoruz" açıklamasında bulundu.

Turnuvadan kârlı çıktık

"Euro 2016'daki THY reklamlarının getirisinde reklam bütçenizin kaç katını çıkardınız" şeklindeki soruya THY Başkanı İlker Aycı, “Çok katını çıkardık. Biz bu hesapları yaparken çok ince hesaplar yapıyoruz. UEFA bize imzalarken 'Çok zorlu müzakare süreci sonrası buraya geldik' dedi.

55 yıllık kupa tarihinin ilk havacılık sponsorluğu" cevabını verdi. Gelecek yıl basketboldaki Euroleague Final Four serisinin İstanbul'a gelmesi için çalıştıklarını belirten Aycı, Fenerbahçe ile sponsorluk anlaşmalarını yenileyeceklerini de söyledi.

Aycı, şöyle dedi:

"Fenerbahçe forması bize göre Türkiye'nin en değerli en önemli formalarından birisi, onur duyarız THY olarak her zaman Fenerbahçe formasında olmaktan."

 

YENİ ŞAFAK

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler