YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tezgahlarda Palamut bereketi
Dilim dilim kesilir mısır ununa bulanır yağda kızartılır.. Lezzetli mi lezzetlidir... Balık severler bilir... Şimdi onlara iyi bir haberimiz var. Bu yıl denizde palamut bol işte bu yüzden fiyatlar ucuzladı...
Tezgahlarda Palamut bereketi
22 Eylül 2012 / 16:07 Güncelleme: 22 Eylül 2012 / 16:07

Akçakoca ilçesinde palamudun fiyatı tezgahlarda 2,5 liraya kadar düştü...

1 Eylül'de sona eren av yasağının ardından Karadeniz'e açılan Akçakocalı balıkçılar, ağlarına takılan çok sayıda palamutla döndü. Tezgahlarda bollaşan palamudun tane fiyatı 2,5 ile 4 lira değişiyor.

İstanbul Poyrazköy balıkçısı Gürcan Bayraktar, Karadeniz'de palamut bolluğu yaşandığını belirterek, balık sezonunun geçen seneye göre daha bereketli geçtiğini söyledi. 

Palamudun bolluğundan dolayı hamsinin az olacağını tahmin ettiklerini anlatan Bayraktar, ''İstanbul Boğazı'ndan Sinop ve Avrupa'ya kadar palamut yoğunluğu var. Bu nedenle hamsinin az olacağını düşünüyoruz. Günlük 500 ila 3 bin kasa arasında balık tutuyoruz. Balık bolluğu fiyatları da olumlu etkiliyor'' diye konuştu. 

Akçakoca Balık işletmecisi Volkan Sarıkaya ise tezgahlarda palamut bolluğu yaşandığını ifade ederek, fiyatların 2,5 ile 4 lira arasında değiştiğini kaydetti. (AA)

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler