YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tezgahlarda balık bereketi!
Balıkçıların eylemi bitti, tezgahlara bereket geldi
Tezgahlarda balık bereketi!
04 Eylül 2012 / 15:15 Güncelleme: 04 Eylül 2012 / 15:17

Su ürünlerinde av yasağının sona ermesine rağmen yeni su ürünleri tebliğini protesto etmek amacıyla 3 gün denize çıkmama kararı alan İstanbul'daki balıkçıların eylemlerini sonlandırmasıyla balık tezgahlarına bereket geldi.

İstanbullu balıkçıların, bu gece ''Vira Bismillah'' diyerek denize açılıp dolu kasalarla dönmesiyle Kumkapı'daki balıkçılarda, hamsinin kilo fiyatı 5, palamudun tane fiyatı da 7,5 liraya kadar geriledi.

Balıkçı esnaı dezinden tezgaha düşen taze balıkla birlikte tüketicilerin balığa yönelmesini bekliyor.

Balık satıcısı Ayhan Ateş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, balıkçıların eylemlerini sonlandırmalarından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Ateş, eylem nedeniyle 2-3 gün iş yapamadıklarını belirterek, ''Balık almaya gelen vatandaşlar taze balık göremeyince alamadan döndü. Balıkçıları da kötülemek istemiyorum. Onlar da bakanlık da haklı. Eylemin bitmesiyle ilk günden tezgahlar balıkla doldu. İnşallah daha da ucuzlayacak, çok bereketli olacak. İstanbullular bol bol balık yiyecekler'' diye konuştu.

Balık satıcısı Erol Mutlutürk de sezonun bereketli başladığını ifade ederek, ''Halkımız bu sene bol bol palamut, hamsi yiyecek'' dedi.

Hem balıkçılık yapan, hem de balık satış tezgahı bulunan Coşkun Arslan ise ''Zarar görmeme rağmen düzenlemeleri destekliyorum. Şimdi sıkıntı çekeceğiz ama sonraki yıllarda bol balık yiyeceğiz. Bu sıkıntının sonu ferahlıktır'' ifadelerini kullandı. (AA)

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler