YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Termikel ilk 4'te
Termikel Grup büyümeye devam ediyor. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı başarılı bulduğu AR-GE Merkezleri'ni ödüllendirdi. Termikel Grubu'na bağlı Elektromed de bunlardan biriydi.
Termikel ilk 4'te
14 Ekim 2015 / 17:20 Güncelleme: 14 Ekim 2015 / 17:24

4. Özel Sektör AR-GE Merkezleri Zirvesi, Ankara'da gerçekleşti. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, başarılı bulduğu AR-GE Merkezlerini ödüllendirdi. Termikel Grubu'na bağlı Elektromed de bunlardan biriydi. Termikel Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kaya, grubun AR-GE faaliyetlerini Kanal A'ya anlattı.

2023 hedefleri doğrultusunda ilerleyen Türkiye'nin Araştırma Geliştirme faaliyetleri, günbegün hız kazanıyor. Öyle ki artık Türkiye'de 215 AR-GE merkezi bulunuyor.

Özel sektörün payı da kamunun verdiği teşviklerle giderek büyüyor.

4. Özel Sektör AR-GE Merkezleri Zirvesi Ankara'da yapıldı. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, bu kapsamda başarılı bulduğu AR-GE merkezlerini ödüllendirdi.

Yeni kurulan 56 AR-GE merkeziyse belgelendirdi. Aralarında Türkiye'nin en büyük elektronik sayaç üreticisi Elektromed de vardı.

Termikel Grup bünyesinde faaliyet gösteren firmanın AR-GE belgesini, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakan Fikri Işık, grubun Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kaya'ya verdi. Kaya, AR-GE merkezinin hedeflerini anlattı.

Firmanın Genel Müdürü İbrahim Hakkı Alptürk, faaliyet gösterdikleri sanayi bölgesinde 330 firmadan yalnızca 4'ünün AR-GE merkezi olduğunu vurguladı.

Bakanlığın belgelendirdiği AR-GE merkezi direktörü Özgür Tüfekçi ise, yaptıkları çalışmalara değindi.

Maşaallah
 // Boğaçhan
Yüzakı firmalarımızdan Termikel'i biz de tebrik ediyoruz. Allah yolunuzu açık etsin inşallah....
14 Ekim 2015 Çarşamba 19:05
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler