YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Termikel 22. mağazasını da açtı
Türkiye'nin en önemli ocak ve fırın üreticisi Termikel, 22'nci mağazasını İstanbul'da açtı. Mall of İstanbul Alışveriş Merkezi'ndeki açılışa ilgi bir hayli yoğundu.
Termikel 22. mağazasını da açtı
16 Eylül 2014 / 12:05 Güncelleme: 16 Eylül 2014 / 12:18

Termikel ailesine bir mağaza daha katıldı. Toplamda 22. İstanbul'da ise 2. Termikel mağazası, Başakşehir Mall of İstanbul Alışveriş Merkezi'nde açıldı.

Açılışa, Termikel Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Kaya, Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan ve Kanal A İstanbul Temsilcisi Celal Kazdağlı ile çok sayıda davetli de katıldı.

Açılış kurdelesini Termikel Onursal Başkanı Mehmet Kaya, Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kaya, Yönetim Kurulu üyesi Bilal Şahin, AK Parti İstanbul Milletvekili Feyzullah Kıyıklık ve Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı Başkanı Hamza Akbulut birlikte kesti. 

Onursal Başkanı Mehmet Kaya, "bu açılışın hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. İnşallah Rabbim helal hayırlı rızıklar nasip eder. Çok güzel, yerinde bir çarşıda açılmış. İnşallah örnek bir mağaza olacaktır" dedi.

acilis.jpg

Termikel büyümeye devam ediyor

Termikel Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kaya, "Termikel büyümesine devam ediyor. Sağlıklı bir büyüme olması gerekiyor. Çünkü temeller ne kadar sağlam olursa o kadar sağlıklı bir büyüme olur ve sürekli olur. Bu bakımdan biz mağazalaşmamıza devam edeceğiz. İstanbul'da çok sayıda açmayı planlıyoruz" dedi.

"Fırın ve ocak sektörünün ihracat ikincisi Termikel'de hedef, mağaza sayını 80'e çıkarmak" diyen Ahmet Kaya sözlerini şöyle sürdürdü:

"2015 sonunda Türkiye'de  80 tane mağazamız açılmış olacak. Bu sene sonuna kadar 40 civarına tamamlarsak, 40'da 2015 sonunda açarsak, 2015 hedefimizi tamamlayacağız. Mağazalar bize özellikle tüketici ile birebir görüşme açısından çok büyük fayda sağlıyor. Piyasaya daha yakından girebiliyoruz."

Avrupa'daki rakipler takdir ediyor

Termikel Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kaya, geçtiğimiz günlerde Almanya'nın başkenti Berlin'de düzenlenen dünyanın en büyük elektronik fuarı IFA 2014'te en yeni ürünlerini sergileyen Termikel'in, Avrupa'daki rakiplerince de takdir gördüğüne dikkat çekti.

Kaya, "ekonomisi Türkiye'den daha iyi ülkeler; Amerika'sı, İngiltere'si, Fransa'sı oradan gelen firmalar bizim ürünlerimize hayranlıkla baktılar. Hatta bazıları bizim ürünleri kopyalamak için bazı çalışmalar da yaptılar. Onlardan da gurur duyduk. Türkiye'nin bu günlere gelmesinden dolayı çok mutluyuz" dedi. 

 // Safiye dindar
Sakaryada yerinizi yazarmisiniz ankaste set alacam...
14 Mayıs 2016 12:07
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler