YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Telefonla dolandırıcılığa karşı 'faturalı' önlem
Telefonla dolandırıcılığa karşı 'faturalı' önlem
20 Nisan 2016 12:56
Ordu Emniyet Müdürlüğünce telefonla dolandırıcılık olaylarını önlemek amacıyla su, elektrik ve doğalgaz faturalarının üzerine yazılar uyarılarla vatandaşların dikkatli olmaları isteniyor.

Her yıl birçok insanın milyonlarca lira parasının telefonla dolandırılmasının önüne geçmeye çalışan Emniyet Müdürlüğü ekipleri, vatandaşları telefon dolandırıcılarına karşı uyarmak için yeni yöntemlere başvuruyor.

Daha önce vatandaşları broşür ve kamu spotlarıyla bu konuya dikkat çeken emniyetin talebi üzerine, kentte bazı kurumlar tarafından kesilen su, elektrik ve doğalgaz faturalarındaki ödeme bilgilerinin alt kısmına "Dikkat, telefonda kendilerini polis, asker, savcı olarak tanıtan ve sizden para, altın isteyen şahıslara inanmayın. 155 polis imdat" uyarılarına yer verildi.

"Olayları minimuma indirmek için elimizden geleni yapıyoruz"

Emniyet Müdürü Caner Tayfur, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dolandırıcılık türlerinin en başında telefonla dolandırıcılığın geldiğini belirterek, "Bu zamana kadar birçok insan telefon dolandırıcılarına kanarak parasını kaptırdı. Maalesef ekiplerimizin bu yönde çalışmaları olmasına rağmen bu insanlara kananlar oluyor. Yaşanan dolandırıcılık olaylarını minimuma indirmek için elimizden geleni yapıyoruz." dedi.

"Birçok vatandaşı dolandırılmaktan son anda kurtardık"

Kentte telefonla dolandırıcılık olayının önüne geçmek amacıyla uyarıcı broşür dağıtımını sürdürdüklerini anlatan Tayfur, "Aynı zamanda banka ve PTT görevlilerinin de bu konuda dikkatli ve uyanık olmaları konusunda uyarılarımız sürüyor." dedi.

Şu ana kadar aldıkları dolandırıcılık ihbarlarını anında değerlendirerek birçok vatandaşı dolandırmaktan son anda kurtardıklarına dikkati çeken Tayfur, "Kurtaramadığımız vatandaşlarımız da oluyor. Bu vatandaşlarımızın yaşadığı mağduriyetin tekrarlanmaması için çok uyanık olmakta ve dikkat etmekte fayda var." şeklinde konuştu.

 

AA

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler