YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Taşeronda yeni düzenleme sürprizi
Taşeronda yeni düzenleme sürprizi
10 Haziran 2016 07:41
Taşeron düzenlemesinin hükümet programında yer almadığına dikkat çeken Aslan, “Başbakan, Maliye Bakanı’na yeni çalışma talimatı vermiş. Kalınan yerden devam edilmeyip yeni düzenleme yapılacak” dedi.

Hak-İş Başkanı Mahmut Aslan, taşeron işçi konusunun hükümet programında yer almadığına dikkat çekti. Aslan, “İlgili bakanlarla konuştuk. Başbakan, Maliye Bakanı’na yeni çalışma yapılması için talimat vermiş. Artık taşeronla ilgili bugüne kadar konuşulanların çok fazla bir anlamı yok. Davutoğlu’nun açıklamasıyla, kamuda taşerondan vazgeçilmişti, asıl iş, yardımcı iş ayrımı kalkmıştı. Bunun aynen devam edeceğini düşünüyorum” dedi.

OTOMATİK BES’E İTİRAZ

“Sayın Cumhurbaşkanı ve Sayın Başbakan’dan da aldığımız intiba, taşeron konusunda yeni bir çalışma yapılacağı yönünde. Bu da sevindirici” diyen Aslan, taşeronda kalınan yerden devam edilmeyeceğini, yeni bir çalışma yapılacağını ifade etti.

Kıdem tazminatında Avusturya modelini Türkiye’ye bire bir getirmenin sıkıntı yaratacağını kaydeden Aslan ayrıca, otomatik BES ile çalışanlardan her ay düzenli kesinti için de “Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, ekonomi bürokratları ve bankacılarla oturup hesap yapmış. Bizi dikkate almayan modeli asla kabul etmeyiz” diye konuştu.

 

HABERTÜRK

.
 // Adalet
KPSS.den haber bekleyen yüzbinlerce üniversite mezunu işsiz insanımız varken ; taşeron şirket çalışanlarına kadroların dağıtılması adaletsizliktir. Hak-İş Sendikası Başkan.'nın (Her ne kadar sendika aidatı ödememiş olsa da) Hak-Hukuk-Adalet açısından KPSS.lileri de düşünmesini bekliyoruz....
12 Haziran 2016 Pazar 00:21
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler