YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Taner Yıldız'dan önemli açıklamalar
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, ülkemiz elektrik ve doğal gaz durumuyla ilgili TBMM Genel Kurulu’nda Bakanlığı'nın bütçe görüşmeleri sırasında açıklama yaptı.
Taner Yıldız'dan önemli açıklamalar
14 Aralık 2013 / 08:57 Güncelleme: 14 Aralık 2013 / 09:02

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'ın açıklamaları şöyle:

“İçinde bulunduğumuz günlerde sadece ülkemiz değil, bütün Avrupa yoğun ve sert bir kış mevsimi yaşamaktadır. Biz de bunun bilinciyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz

. Bugün ülkemizde en yaygın ısınma kaynağı doğalgazdır. Doğalgazın yurt dışından tedarikinde bir sıkıntı yaşanmamaktadır. Ancak buna rağmen şu günlerde doğalgaza olan talep, doğalgaz arzımızdan daha fazla olmaktadır.

Bakanlık olarak, bizden kaynaklanmayan bu durumu milletimize ve hane halkına yansıtmamak amacıyla hassas bir şekilde çalışıyor ve tedbirlerimizi alıyoruz. Böylece günlük yaklaşık 200 milyon metreküplere çıkan rekor seviyedeki doğalgaz tüketimini sorunsuz karşılamış bulunuyoruz. Bugün itibarıyle vatandaşlarımıza doğalgaz ulaştırılmasında bir sıkıntı yoktur.

Bununla birlikte, olumsuz hava koşullarına bağlı olarak bazı yerlerde kısa süreli program dışı elektrik kesintileri olabiliyor.

Geldiğimiz noktada; ülkemize doğudan giren doğalgazın batı bölgelerimize daha sağlıklı ve kaliteli ulaşmasını sağlayacak olan ve ülkemiz doğalgaz arzına katkı verecek olan BOTAŞ Erzincan Doğalgaz Kompresör İstasyonumuzun test aşamasını tamamlayıp, bugün itibarıyla tam olarak faaliyete başlamış olması da bu sürece olumlu katkı sağlayacaktır.”

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler