YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Taner Yıldız'dan büyük müjde geldi
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Irak'tan Ceyhan'a petrol akıtılmaya ve tanklara doldurulmaya başlandı" dedi.
Taner Yıldız'dan büyük müjde geldi
02 Ocak 2014 / 11:05 Güncelleme: 02 Ocak 2014 / 13:41

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, düzenlediği basın toplantısında, enerji sektöründe 2013 yılı gelişmeleri ve bu yıla ilişkin hedefleri konusunda değerlendirmelerde bulundu. Sunumunun ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Yıldız, Irak'tan petrol akışı konusundaki bir soruya "Irak'tan Ceyhan'a petrol akıtılmaya ve tanklara doldurulmaya başlandı" yanıtını verdi.

Yıldız, Kuzey Irak'tan gelen petrolün, tam mutabakat sağlanarak bu ay içerisinde dünya piyasalarına sunulacağını umduğunu da belirtti.

İran'dan gelen doğalgaz konusunda son dönemde bir sıkıntı yaşandığını da ifade eden Yıldız, "İran'dan teknik sorunlar nedeniyle 8 milyon metreküp civarında kontratın altında gaz alıyoruz. Bunun geçici bir süre yaşanacağı kanaatindeyim" diye konuştu.

193 ilçeye ek süre

Başka bir soru üzerine de Yıldız, BOTAŞ'ın nüfusu 10 bini aşan ilçelere doğalgaz taşımasına yönelik düzenleme kapsamında bugüne kadar 202 ilçeden 9'unun başvuruda bulunduğunu belirterek, "Son Bakanlar Kurulu toplantısında, bu konuda 6 ay süre uzatımı yönünde karar aldık. İlçeler müracaat edebilirler" diye konuştu.

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler