YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Swissleaks: "Listede ilginç Türkler var"
Swissleaks listesinde Türkiye'den ilginç isimlerin bulunduğu ve o isimlerin açıklanmayacağı öğrenildi.
Swissleaks: "Listede ilginç Türkler var"
11 Şubat 2015 / 06:56 Güncelleme: 11 Şubat 2015 / 12:02

Swissleaks projesinin yöneticisi Gerard Ryle, "Türkiye'den isimler özellikle ilginç; bazı medya figürleri ve medya sahipleri var. Yine de isimlerin olması yasadışı olduğu anlamına gelmez" dedi.

Uluslararası Araştırmacı Gazeteciler Konsorsiyumu'ndan (ICIJ) "Swissleaks" projesinin yöneticisi Gerard Ryle, "Türkiye'den çeşitli insanlar var bu listede. Biz sadece medyayla çalışıyoruz. İsimlerin tamamını açıklamayacağız" dedi. Gizli hesaplardaki müşteri sayısı itibarıyla Türkiye, 3 bin 105 müşteri ile listelenen 34 ülke arasında 9'uncu sırada yer alıyor.

Dikkatli bir araştırma

Türkler konusunda isim vermekten kaçınan Ryle, "Türkiye'den isimler özellikle ilginç; bazı medya figürleri ve medya sahipleri var" ifadesini kullandı. Kişilere yönelik dikkatli bir araştırma yaptıklarını vurgulayan Ryle, “Tarafsız bir raporlama gerekiyordu. Türkiye'den isimlere de dikkatlice baktık. Listede çok sayıda ünlü isim var" diye konuştu.

07:22
 // Rasim DUMAN
Sizin o isimleri aciklamaniza luzum yok, biz zaten "mu'min feraseti" ile, o isimlerin kimler oldugunu biliyoruz. Ama siz,"mu'min ferasetinin" ne oldugunu asla bilemez ve anlayamazsiniz !...
11 Şubat 2015 07:22
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler