YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suriyelilere de 1300 TL maaş verilecek
Suriyelilere de 1300 TL maaş verilecek
17 Şubat 2016 07:08
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, Asgari ücretteki artıştan Suriyeli işçilerin de yararlanacağı açıkladı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, Ankara Kalkınma Ajansı, Suriye Dostluk Derneği ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Kadının Statüsü Müdürlüğünün işbirliğiyle düzenlenen Kalkınmada Girişimci Kadınlar ve Sosyal Etkileşim Konferansı'na katıldı.

Bakan Ramazanoğlu, misafir olarak ağırlanan Suriyeli mültecilerin sayısının 2,5 milyonu aştığını söyledi.

Suriye'deki savaşın devam etmesinden dolayı Suriyeli mültecilerin yakın zamanda ülkelerine dönme ihtimallerinin bulunmadığını vurgulayan Ramazanoğlu, "En son yapılan yereldeki hem kapılarda yapılan hem de şehir içinde yapılan istatistiklere göre 'Türkiye'de kalmayı düşünüyor musunuz sorusuna neredeyse yüzde 80 Suriyeli kardeşimiz evet Türkiye'de kalmak istiyoruz cevabını vermişlerdir. Bundan sonraki politikalarımızın bu cevap üzerine olması gerekmektedir" ifadelerinin kullandı.

ENVANTERLERİ ÇIKARILIYOR

Bakan Ramazanoğlu, Suriyeli sığınmacılara Türkiye'de çalışma izni verdiklerini belirterek, "Bu hem kadınlar ve hem erkekler için geçerli. Bu çalışma iznini insani şekilde olması nasıl gerekiyorsa o şekli verdik. Bir Türk işçisi Ayşe, Ahmet 1300 lira maaş alıyorsa aynı Suriyeli kardeşlerimiz de 1300 lira alacak" dedi.

Bakan Ramazanoğlu, kamp dışında yaşayan Suriyelilerin envanterlerini çıkarmaya başladıklarını söyledi. Ramazanoğlu, "Bununla ilgili olarak arkadaşlarımız sahada çalışıyorlar" diyerek, "Özellikle Adana, Kilis, Hatay, Kahramanmaraş, İstanbul, İzmir buralarda çalışmaları yürütüyoruz. Kadın, erkek, yetim, öksüz, engelli ayrımı yapmadan mahalle mahalle Suriyeli kardeşlerimizi tespit edip kayıtlara geçirmeye çalışıyoruz" ifadelerinin kullandı.

1
 // 1
Bizim burdaki Türk emekçi abla ya 650 lira işsizlik maaşı çıktı Kadın on seneden fazla çalışmış arti bunlar geri gonderilmeyecek miydi ne iş ???bi iç savaş ta burda cikarticaksiniz galiba hastanelerde öncelik bilmem ne falan filan Millet ayaklanirsa bunlar yüzünden olacak bir memur ayrımı iki Suriyeli ayrımı yüzünden bi belediye başkanı fabrikaya gelip Suriyeli çalıştırın der mi Bu belediye başkanı Recep Altepe dir sanayi odası baskaniyla beraber.......
17 Şubat 2016 11:04
suriyeli istemiyoruz
 // hüseyin
ilk önce misafir dediler sonra kalıcı oldular.hükümetimiz halkını unutup suriyeli derdinde.vatanını koruyamayan rahata alışan bit gibi kanımızı emen suriyeliler rahatça yaşasın bizim canımız çıksa önemli değil hükümet için....
17 Şubat 2016 Çarşamba 09:56
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler