YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suriye'de denklem değişiyor!
ABD, Suriye'de c-Cerablus'un IŞİD'den temizlenmesi için YPG'yi destekleyecek. Suriye'ye yerleşem Rusya yakında IŞİD'i vuracak. Bugünkü Erdoğan-Putin zirvesinde de gündem Suriye.
Suriye'de denklem değişiyor!
23 Eylül 2015 / 07:24 Güncelleme: 23 Eylül 2015 / 07:34

ABD, Türkiye sınırında IŞİD'in elinde kanal Cerablus hattının temizlenmesi için harekete geçti. İncirlik'ten kalkan ABD uçakları da YPG'yi destekleyecek. Cerablus, PYD'nin ilan ettiği kantonlar arasında. Türkiye'nin güvenli bölge kurmak istediği Cerablus'u YPG alırsa, Ankara'nın 'kırmızı çizgi'si Kürt koridoru tamamlanacak.

RUSYA: 28 UÇAK SORTİLERE YAKINDA BAŞLIYOR
 
Rusya'nın Suriye'de konuşlandırdığı savaş uçağı sayısı 28'e çıktı. Uçakları Lazkiye'de kurduğu üsse ve Şam'a yerleştirilen Rusya yakında saldırılara başlayacak. Rusya, Suriye'ye 16 helikopter, füze bataryaları, T90 tankları ve başka zırhlı araçlarda gönderdi.
 
İRAN: RUSYA-İRAN-HİZBULLAH KOORDİNASYONU

 
Rusya, Suriye'de Esad saflarında savaşan İran ve Hizbullah güçleriyle hava operasyonları konusunda koordinasyon halinde. Rusya, ABD operasyonlarıyla çakışmamak için ikili mekanizma da kurdu. İsrail ise Suriye'de Hizbullah'ı vurmakta serbest.
 
TÜRKİYE: ERDOĞAN GÜVENLİ BÖLGE İSTEYECEK
 
Rusya'ya bugün kritik bir ziyaret gerçekleştirecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Putin'le önemli gündem maddelerinden biri Suriye. Erdoğan'ın, güvenli bölgenin mutlaka hayata geçirilmesini gündeme getirmesi bekleniyor.

 // Kuscubasi Eşref hayranı
Oh ne güzel. Dostlar alışveriş te görsün. Al birini vur ötekine. Bu tezgahın arkasında ne var. Islam ve müslümanlara tuzak kuruluyor. Türkiyemiz üzerine oyun kurgulaniyor. Bugün arafata çıkan yiginlarla beraber Teşrik tekbirleri ve duaları mızı cogaltalim....
23 Eylül 2015 11:13
 // Rasim DUMAN
Binaenaleyh, Cumhurbaskanimiz'in Rusya ziyaretinin her iki ulke icin de son derece muhim ve krtik olduguna inaniyorum. Putin'in de ileri guruslu ve zeki bir adam oldugunu biliyoruz. Kendisinden bekledigimiz feraseti gosterir ise, bu isten hepimiz kazancli cikariz....
23 Eylül 2015 11:07
 // Rasim DUMAN
Turkiye Rusya'ya, Suriye'de hava ve deniz ussu verilmesi, veya, mevcut statusunun devam edecegi hususunda riza gosterecegini ve yardim edecegini taahhut ederse, Rusya'nin su andaki pozisyonunu Turkiye lehine degistirmesi muhtemeldir. ABD-İngiltere ve İsrail ittifaki, Suriye'de pek fazla siklet olusturdu. Bunun Turkiye'ye zarari var ve bu zarari telafi etmek icin en uygun partner de Rusya'dir....
23 Eylül 2015 11:00
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler