YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sun Express uzun uçuşlara hazırlanıyor
Sun Express uzun uçuşlara hazırlanıyor
15 Ekim 2015 16:14
THY ile Lufthansa’nın ortak kuruluşu Sun Express Genel Müdürü Jaan Albrecht, bu yılın ilk 6 ayında başarılı bir şekilde tamamladıklarını belirterek, yıl sonunda 1.1 milyar Euro gelir ve 8 milyondan fazla yolcu hedefini geçmek istediklerini söyledi.

Bu yılın ilk 6 ayında yapılan 23 bin 700 uçuşta, taşıdıkları 3.6 milyon yolcu ile geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 18’lik bir büyüme kaydettiklerini ifade eden Sun Express Genel Müdürü Jaan Albrecht, Akdeniz ve Ege bölgelerine tarifeli seferlerle en fazla turist taşıyan hava yolu olduklarını vurguladı.

Albrecht, “Antalya bizim merkezimiz ve buraya tarifeli seferlerle en fazla turisti biz taşıyoruz. Şu anda Antalya’dan 17 ülkede 69 destinasyona ve Anadolu’da ise 9 noktaya uçuyoruz. Bunun yanı sıra, İzmir’den her yıl uçuş ağımızı genişletiyoruz. İzmir’i tarifeli seferlerle en fazla noktaya bağlayan havayoluyuz. İzmir’den 13 ülkede 35 destinasyona ve Anadolu’da da 13 noktaya uçuyoruz. İzmir’den, Anadolu ile Avrupa arasında haftada bin 95 bağlantı veriyoruz. Bunların yanı sıra Bodrum ve Dalaman’dan da yeni dış hat noktalarımız var” diye konuştu.

“DÜŞÜK MALİYETLİ YAPIMIZI SÜRDÜRMEK İSTİYORUZ”

Şuanda filolarında 74 uçak bulunduğu ve gelecek 5 yıl içinde bu rakamı 95’e çıkarmayı planladıklarını ifade eden Albrecht, “Düşük maliyetli yapımızı sürdürmek istiyoruz” dedi.
İki yıldır THY ve AnadoluJet için başarılı bir ‘wet-lease’ operasyonu yürüttüklerinin altını çizen Albrecht, “Bu iş modelinde uçaklarımızı uçuş ekibi ile beraber kiralıyoruz. Biz operasyonel yönetimini üstlendik. THY ve AnadoluJet ise ticari yönetiminden sorumlu. Bu iş modelini şimdi Lufthansa’nın şirketi Eurowings’in, yapacağı düşük maliyetli uzun menzilli uçuşları için uygulayacağız. İlk uzun menzilli uçuşumuz 2 Kasım’da Küba’nın Varadero kentine gerçekleşecek. Bunun için 1.5 yıllık hazırlık süreci geçirdik. THY Sun Express'in operasyonlarından oldukça mutlu çünkü daha düşük maliyetli alternatiflerimiz var" dedi.

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler