YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şu anda Türkiye için güneşli günler var
Şu anda Türkiye için güneşli günler var
24 Mayıs 2013 14:39
Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen, şu anda Türkiye için güneşli günler olduğunu belirterek, "Ama biraz bulutlar var. Bulutlardan kurtulmak için de verim artışı lazım" dedi.

Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen, Moody's'in not artışı için alt yapıyı hazırladığını, bu yüzden buradan not artışı geleceğini tahmin etmenin kolay olduğunu söyledi.

Ancak S&P açısından bakıldığı zaman bunun çok kolay görünmediğini aktaran Özen, "S&P'den not artımı gelecek mi diye sorarsanız, bence kesinlikle gelecek. Haziranda yapacakları toplantıda ilk sinyallerini alabiliriz diye düşünüyorum. Bu yıl içerisinde gelme olasılığı var, ama önümüzdeki seneye de sarkabilir" ifadelerini kullandı.

Garanti Bankası Genel Müdürü Özen, şu anda Türkiye için güneşli günler olduğunu belirterek, "Ama biraz bulutlar da var. Bu bulutlardan da kurtulmak lazım diye düşünüyorum. Bu da verimlilikten geçiyor, verim artışı lazım" dedi.

Bir bankacı olarak kar rakamları hakkında çekinerek konuştuklarını aktaran Özen, daha fazla analiz edilerek bankaların nereden kar ettiğine bakılması gerektiğini dile getirdi.

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler