YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
SSK Prim Gün Sayısı Sorgulama-  SGK hizmet dökümü 26 Ocak 2016
SSK Prim Gün Sayısı Sorgulama- SGK hizmet dökümü 26 Ocak 2016
26 Ocak 2016 17:07
SGK’dan yararlanabilmeniz için derecenize göre primlerin yatırılması gerekmektedir. SSK/SGK prim sorgulama sayfası üzerinden ulaşmanız son derece kolaydır. Sgk için kurumlara gitmeden, SSK Prim Gün Sayısı Sorgulama- SGK hizmet dökümü alabilirsiniz.

SGK prim sorgulama sayfasını kullanarak çok sayıda bilgiye ulaşmanız ve son durumunuzu incelemeniz mümkündür.Emek veriyorsunuz ve çalışıyorsunuz, acaba sigorta primlerinizi, işvereniniz günü gününe Sgk’ya yatırıyor mu?

Ödemediği aylar olursa, emeklilik konusunda bir takım ertelemeler de gündeme gelebilir. Kişilerin mağdur olmaması için kendi çabaları ile yada bir tanıdıkları aracılığı ile sorgulamaların yapılmasını ve takip etmesini mutlaka öneriyoruz.

Emekliliğinize kaç seneniz var bilmiyoruz fakat ödenen prim gün sayısını, ilgili bazı sorgu sayfalarına yazarak bu şartlar altında emekliliğine ne kadar zaman kaldığını öğrenebilirsiniz. Devletin size tanımış olduğu bilgilere ulaşmak için T.C. kimlik numaranızı kullanarak, daha fazla olanağa ve hakkınızdaki analizlere ulaşmanız söz konusudur. Bu bilgiler devletin, kamu binalarındaki veri tabanlarında saklandığı için güvenlik açısından sıkıntı olmadığını belirtelim. Fakat sorgu işlemlerinde mutlaka kamu sitelerini kullanın, arama motorlarından birkaç arama yaparak da bu sitelere ulaşabilirsiniz.

SSK Primleriniz Düzenli Olarak Ödeniyor mu?

Sgk’dan yararlanabilmeniz için derecenize göre primlerin yatırılması gerekmektedir. Sağlık hizmetleri, sosyal güvenceler, primlerin yatıp yatmadığı, aileniz, eşiniz, çocuklarınızın bu sigortadan faydalanabilmesi, çeşitli hastane ve ilaç masraflarınız dahil, çok kritik bir yerde bulunan primler bir nevi kendimize yatırım gibi algılanmasında sakınca yoktur. Emekli olduğunuz zamanlarda, torunlarınızla vakit geçirmek, düzenli olarak her ay maaşınızı almak ve çalışmadan bir hayat sürmek herhalde her emeklinin isteyeceği standartlar arasında yer alıyor. Emeklilik ikramiyesinin ise bir miktar üzerine ekleyerek, ev yada iş yeri satın alma gibi fikirler, insana sıcak geliyor olmalı. Tüm bunları bir miktar emek vererek Ssk prim sorgulama sayfası üzerinden ulaşmanız son derece kolaydır. Sgk için kurumlara gitmeden, bu pratik yolu öğrenmeniz sizin içinde verimli olacaktır. 

E-Devlet üzerinden; E-devlet üzerinden sigorta sorgulama işlemi için ilk olarak yazının sonunda verdiğimiz ilgili linke tıklayınız. Açılan sayfada sizden kimlik doğrulama işlemi yapmanız istenecektir. Kimlik doğrulama işleminizi TC kimlik numaranız ve şifreniz ile yaptıktan sonra sorgula butonuna tıklayarak sigorta dökümünüzü alabilirsiniz.

 

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler