YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Solo ve ankastrede göz kamaştıran modeller
Solo ve ankastrede göz kamaştıran modeller
29 Ocak 2011 00:06
Avrupa Beyaz Eşya Sektörü’nün Yeni Fuarı Living Kitchen’da Termikel İmzası.

Uzun yıllar Köln Messe Domotechnica Fuarı’nın ağırladığı Avrupa’nın önde gelen beyaz eşya devlerinin yeni adresi, IMM Cologne Mobilya Fuarı ile eş zamanlı düzenlenen Living Kitchen Fuarı oluyor.

Bu sene ilk kez beyaz eşya sektörü katılımcılarını ve ziyaretçilerini ağırlayan Living Kitchen’da Avrupa’nın en büyük üretici markaları buluştu. Bunların arasında öne çıkan marka ise yepyeni 2011 solo ve ankastre serilerini sektörün beğenisine sunan Termikel oldu.

termikel_11.jpg

 

Yeni fabrikası ile üretim hacmini 6 katına çıkaran Termikel, sadece üretime yönelik süreçlerini değil, son yıllarda geleceğin eğilimlerini bugünden yakalayabilmek adına Ar-Ge çalışmalarını da yoğun bir programda yürütüyor. Bu çalışmaların ürünlerini 2011 yılı başında tamamlayan Termikel, hem yılın ilk buluşması olan hem de sektörün ümit vadeden yeni fuarı olma özelliği taşıyan Living Kitchen’da sergiledi.

termikel_10.jpg

 

Termikel’in yeni ürünleri arasında yok yok!

Tasarım bakımından dikkat çekici farklılıklar getiren yeni ürün serileri içerisinde kapağı tamamen desenli ankastre fırın modelleri fuarın gözdesi oldu. Fuara özel olarak hazırlanan Köln Katedrali desenli fırın ile İstanbul Kız Kulesi ve Osmanlı tezhip desenli fırınlar büyük ilgi gördü. Ayrıca daha otantik tasarımlı mutfaklar için tasarladıkları rustik ankastre model de Termikel’in ankastre ürün yelpazesinde farklı bir tarza sahip. Yılın ikinci yarısından sonra üretimine geçeceği çift kazanlı ankastre fırın ve tamamen dokunmatik ekranlı ön panele sahip ankastre modelini de fuarda sektörle buluşturan Termikel, solo modellerinde de önemli değişiklikler yaptı. Flat ve Halley adını verdiği iki yeni solo ürün grubuyla, bir yandan klasik beyaz solo fırın modelini geliştirerek pürüzsüz birleşimleri öne çıkarıyor bir yandan da inoks ve camın şık ve modern görünümünü Halley serisinde bir araya getiriyor.

 termikel_13.jpg

Ankastre fırın modellerini bütünleyen 60 ve 80 cm alternatifli indüksiyon ocaklar ise seçkin mutfaklarda yer almak üzere geliştirilmiş. Özel tencereleri sayesinde ısı transferinin sadece pişirme alanı ve ocak arasında gerçekleşmesini sağlayan farklı indüksiyon modellerin yanı sıra yine pişirme alanları arasında ısı köprüsü oluşturarak daha geniş pişirme alanına olanak tanıyan modelleri ile ankastre fırınlardaki inovatif tasarım çizgisini ocaklara da taşıyor.

termikel_14.jpg

 

Almanya ve bölge pazarında 6 yıldır Termikel Deutschland GmbH şirketi ile faaliyet gösteren Termikel, bu bölgede marka olarak her geçen yıl daha da güçleniyor. Termikel Almanya Genel Müdürü Habib Aydın, fuara ve Almanya’daki faaliyetlerine ilişkin yaptığı değerlendirmede, fuarın ilk defa düzenlenmesine karşın tahminlerinden daha başarılı olduğunu ifade etti. “6 gün süren fuara sektörün tüm önemli markaları katıldı. Aldığımız bilgiye göre bu altı gün içerisinde yaklaşık 120 bin kişi Living Kitchen Fuarı’nı ziyaret etti. Termikel olarak baktığımızda ise fuar bizim için verimli geçti.  Mevcut müşteri portföyümüzü zenginleştirdiğimiz görüşmeler gerçekleştirdik. Bunlar arasında sektörün önde gelen mutfak mobilya üreticileri de yer alıyor. Yaptığımız görüşmelerin yanında tabi ki ziyaretçilerimize yeni ürünlerimizi sunmanın gururunu yaşıyoruz. Yeni geliştirdiğimiz modeller arasında ful gazlı ve ful dokunmatik ankastre fırınlar da yer alıyor. Fırınların yanı sıra seramik ocaklar konusundaki iddiamızı sürdürüyoruz. Tamamen Termikel bünyesinde geliştirdiğimiz indüksiyon ocaklarımızı müşterilerimize sunduk ve çok olumlu tepkiler aldık. Bu ürünler tümüyle Termikel Ar-Ge biriminde yoğun çalışmalarla oluşturuldu.

termikel_12.jpg

Termikel Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kaya ise yaptığı değerlendirmede “Daha çok mutfak mobilyası ve oturma gruplarının tanıtıldığı bir fuar olma özelliği taşıyan Living Kitchen, ürettiğimiz ankastre ürünlerin mutfak üreticilerine tanıtılması için iyi bir fırsat olmuştur. Almanya dünyanın en büyük mutfak üreticilerine ev sahipliği yapan bir ülke olma özelliği taşıyor. Bu bakımdan beklentilerimiz doğrultusunda bu üreticilerin çoğu ile planlanan görüşmelerimizi yaptık. Fuar 6 güne yayıldığı için ilk bölümünde mutfak üreticileri, tamamlayıcı aksesuarlar ve Termikel’in de aralarında bulunduğu cihaz üreticileri arasında yoğun görüşmelerle geçerken, son günler nihai tüketicinin ziyaretinin daha çok olduğu günler oldu. Bu sayede yeni ürünlerimize yönelik son kullanıcı görüşlerini de birinci ağızdan alma fırsatı yakaladık.” dedi. 

İndüksiyon ocaklarda %30 enerji tasarrufu

Yeni dönem ankastre ürünlerde tüketicinin tercihini belirleyen unsurlara da dikkat çeken Kaya, son yıllarda ön plana çıkan enerji verimliliği konusunu firmalarının da üretimlerinde öncelikli olarak dikkate aldıklarını ifade etti. “Özellikle yeni geliştirdiğimiz “indüksiyon” özellikli seramik ankastre ocaklarımız fuarda oldukça ilgi gördü. Bu ocakların en büyük özelliği, ısıtmayı klasik rezistans yöntemi ile değil, elektronik olarak yapmasıdır. İndüksiyon ocaklarımız dört pişirme alanına, dokunmatik kontrol paneline ve kişisel zaman ayarı özelliğine sahip. “Auto heat up” yöntemi sayesinde gıdanın kaynatılıp daha sonra belirlenen sıcaklığa düşmesi sağlanabiliyor. Hızlı ve güvenli ısıtma özelliğine sahip indüksiyon ocaklar, pişirme alanlarının altındaki elektromanyetik sarımı ile indüksiyon alanı oluşturarak sadece tava – tencerenin ısınmasını sağlıyor. Isı kullanılmadığı için ocağın kendisi hiçbir zaman ısınmıyor. Dolayısıyla %30’a yakın enerji tasarrufu sağlanmış oluyor.”dedi. 

 

Termikel Deutschland GmbH hakkında

Termikel Deutschland GmbH. 2005 yılında kuruldu. Almanya genelinde yaygın olarak faaliyet gösteren satış temsilcileri aracılığı ile Termikel marka mutfak cihazlarının, Almanya ve bölge pazarlarda satış-pazarlama çalışmalarını gerçekleştiriyor. Çok büyük beyaz eşya üreticilerinin ana vatanı olan Almanya pazarı oldukça zorlu bir pazar olmasına karşın, Termikel Deutschland GmbH, yaygın satış ve teknik servis ağıyla bu pazardaki başarısını her yıl artırıyor.  Faaliyet alanı içerisinde Almanya başta olmak üzere Avusturya, Belçika ve Hollanda yer alıyor. 2010 yılındaki cirosunu 2009 cirosunun iki katına çıkaran Termikel Deutschland GmbH, toplam 25 kişilik bir ekiple çalışmalarını yürütüyor. 
 

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler