YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Skandal büyüyor! 3 markada daha ortaya çıktı
Skandal büyüyor! 3 markada daha ortaya çıktı
24 Eylül 2015 21:58
İsveç'te Volkswagen dışında emisyon testlerinde hile yapılmış Audi, Skoda, Seat marka 61 bin aracın olduğu daha ortaya çıktı.

Avrupa'nın en büyük Otomobil üreticisi Volkswagen'in (VW) emisyon testlerinde hile yapıldığının ortaya çıkmasından sonra İsveç'te aynı tip motora sahip farklı markalarda 61 bin araç olduğu açıklandı.

İsveç Ulaştırma Kurulu (Transportstyrelsen) emisyon testlerinde hile yapıldığı öne sürülen 11 milyon araçtan 61 bin 686'sının İsveç'te olduğunu bildirdi.

Yapılan açıklamada, 4 silindirli 2 litre TDI motora sahip Volkswagen'den başka Audi, Skoda, Seat marka otomobillerinde de bulunduğu belirtildi.

Konuyu değerlendiren Çevre ve İklim Bakanı Åsa Romson, daima çevreye daha az karbondioksit salan araçlar hayal ederken böyle bir skandalın ortaya çıkmasının kendisini hayal kırklığına uğrattığını söyledi.

Yapılacak şeffaf soruşturma sonucunda herhangi bir şey tespit edilmesi durumunda ülkesinin ona göre hareket edeceğini söyleyen Romson, İsveç Ulaştırma Kurulu'ndan da konuyla ilgili rapor istediğini belirtti.

İsveç Volkswagen Şirketi Sözcüsü Marcus Thomas ise yaşanan olaylardan dolayı çok üzgün olduğunu ve konu hakkında Almanya Yönetim Kurulunun yaptığı açıklamadan başka diyecek hiç bir sözünün bulunmadığını bildirdi.

 // Kenan korkmaz
Pkk yı her fırsatta destekleyen almanyaya yaptırım olarak emisyon hilesi bahane edilerek alman arabalarının ülkemize girişi yasaklanmalı pkk 3 günde biter...
24 Eylül 2015 22:22
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler