YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Siz siz olun bu tuzağa düşmeyin!
Siz siz olun bu tuzağa düşmeyin!
26 Mart 2014 10:40
Dolandırıcılar iş başında. Banka ücretlerini geri almak isteyenleri arayan uyanıklar, tüm kimlik bilgilerini ele geçirip, para çalıyor

Dolandırıcılar, hemen her alanda karşımıza çıkıyor. Kimileri banka ücretlerini geri almak isteyenleri hedef alıyor, kimileri de sigarayı bırakmaya çalışanları...

Tüketici Dernekleri Federasyonu (TÜDEF) Başkanı Sıtkı Yılmaz, tüketicileri arayarak kendilerini tüketici hakları danışma merkezi görevlisi olarak tanıtan bazı kişilerin bankalarca tahsil edilen ücretlerin iadesi vaadiyle kişisel bilgileri istediğini söyledi. Tüketicilerin, kendilerine en yakın tüketici derneği aracılığı ile ücretsiz şekilde aynı hukuki desteği alabileceğine dikkati çeken Yılmaz, şöyle devam etti:

Güvende değil

"Her şeyden önce tüketici bilgileri güvende değil. Tüketicilerin kimlik numaralarından tutun da kredi kart numaralarına kadar hiçbiri güvende değil. Tüketicilerin bilgileri açıkça satılıyor. Bu gibi arayanlara sakın kanmayın."

Sağlıkla da oynuyorlar

Dolandırıcıların sağlık alanına da el attığı ortaya çıktı. Sağlık Bakanlığı'ndan aradıklarını söyleyen dolandırıcılar sigara ile mücadele kapsamında aradıklarını belirterek, vatandaşlara sigarayı bırakmalarına yardımcı olacak ilaçlar göndereceklerini ifade ediyor. Daha sonrada vatandaştan 500 lira alan dolandırıcılar ortadan kayboluyor.

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler