YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Sinan Aygün gitsin' dediler
'Sinan Aygün gitsin' dediler
29 Aralık 2009 20:56
ATO Meclis üyeleri, Başkan Aygün'ün istifasını istedi. Üyelere göre Aygün ATO'yu temsil etmiyor

Ankara Ticaret Odası'nın (ATO) 2010 bütçe görüşmeleri tartışmalı geçti. Kürsüye çıkan meclis üyelerinin, ATO Başkanı Sinan Aygün ve yönetim kurulu üyelerini istifaya çağırdığı görüşmelerde bütçe kabul edilirken, 2 milyon liralık temsil gideri ise 1 liraya indirildi.
 

Bütçe görüşmeleri öncesinde 27. İnşaat Müteahhitleri Komitesi Üyesi ve İnşaat Komisyonu Başkanı Ayhan Atalay, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte ATO Başkanı Sinan Aygün'ün istifasını istedi.
 

Bu tartışmalarla yapılan meclis toplantısında 2010 bütçesi kabul edilirken, başkan ve yönetim kurulunun 2 milyon liralık temsil gideri ise 1 liraya düşürüldü.
 

Bütçe görüşmelerinin ardından basın mensuplarına açıklama yapan ATO Başkanı Aygün, 181 meclis üyesinden sadece üçünün istifasını istediğini öne sürdü.
 

'Temsil giderinin 1 liraya düşürülüp düşürülmediği' şeklindeki soruya ise Aygün, "Temsil gideri 2 milyon liraydı, bin ya da 1 liraya düşürüldü." dedi.
 

Meclis üyelerinden Mustafa Doğruyol ise, "Bugün ATO Başkanı Aygün ve yönetim kurulu üyelerinin istifası istenmiştir. Ancak hazırlanan kanun ret oyu kullanmaya izin vermediğinden herhangi bir sonuç alınamadı. Eskiden başkanın rahatlıkla kullandığı 2 milyon lira, artık 1 liraya düşürülmüştür. Bu durum meclis üyelerinin Başkan Aygün ve yönetim kuruluna verdiği değeri göstermektedir." açıklamasında bulundu.

ÜYELERE GÖRE AYGÜN ATO'YU TEMSİL ETMİYOR

Ankara Ticaret Odası 27. İnşaat Müteahhitleri Komitesi Üyesi ve İnşaat Komisyon Başkanı Ayhan Atalay, Meclis üyeleri ile birlikte ATO Başkanı Sinan Aygün'ün istifasını istediklerini açıkladı. Atalay, "ATO'nun 2010 bütçe görüşmelerinde kürsüye çıkan meclis üyeleri 'Sinan Aygün ve Yönetimi Kurulu Üyeleri ATO'yu temsil etmiyor' gerekçesi ile istifaya çağırdı." dedi.  CİHAN 

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler