YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şimşek emekli maaşları için ne dedi?
Şimşek emekli maaşları için ne dedi?
22 Eylül 2015 11:19
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, NTV'den Ahmet Ergen'in sorularını yanıtladı. Emekliler ve taksit esnetmesi ile ilgili şunları söyledi.

Çalışmalar devam ediyor. Bittiği zaman başbakanımız açıklayacak. Refahın daha adil bir şekilde paylaşılması için atılacak adımlar için bugünden değerlendirme yapmam doğru olmaz. Seçmene ekonomik bir mahlukat olarak bakılıyor. Türkiye'de istikrarı tehlikeye atmayacak şekilde, kalıcı bir tahribata yol açmayacak şekilde vaatte bulunulabilir. Kalıcı refah artışıyla büyüyen pastadan dar gelirlilere bizim daha çok kaynak artırarak gelir dağılımını düzeltmemiz lazım. Vatandaşımız bu konuda kaygılanmasın, AK Parti olarak rasyonel bir zeminde büyüyen pastadan toplumun geniş kesimlerine pay ayıracağız.

EMEKLİLERE MAAŞ

Başbakanımızın açıklamaları var. Toplu sözleşmede yer alanlar bu ay ödenecek. SSK BAĞ-KUR'lulara ödeme yapıldı. Çalışmalar başladı. Uzun vadede sorunlar çözülecek. Makro ekonomik istikrarı riske atmayacak şekilde adımlar atılacak. Transfer harcamalarında kamu maliyesinin altından kalkamayacağı kararlar almak doğru olmaz. Önce pastayı büyütmek girişimde bulunmak yatırım yapmak gelir dağılımını düzeltmek lazım. Seçim vaatleri dengeleri tehlikeye atmamalı... Bizim de taahhütlerimiz var.

Türkiye'nin makro sorunu AK Parti iktidarımızda çözüm buldu. Karşı karşıya olunan makro sorun cari açık. Yani tasarruflar düşük harcamalar kredi ile yapılıyor. Ama ekonomik büyümenin yeniden dengelenmesi gerekiyor. 25'e yakın yapısal dönüşüm hayata geçince kalıcı olacak. Önce reforma refah sonra taksit sınırlaması gibi konuları konuşacağız. Esas olan sürdürülebilir yüksek büyüme.

2016'da geçici bütçe en fazla 2015 bütçesi 3 ay uzatılarak gerçekleştirilebilir. Dünyada birçok ekonomi küçülüyor.Türkiye farklı bir büyüme ortaya koyuyor. Bu başarıdır. Revizyonları da görüşüyoruz. Seçim sonrası istikrar beklentim var. Bence yapısal reformlar gerçekleştirilecek. Önümüzdeki dönemin sihirli sözcüğü reform reform reform.

 

HABER7

TC FEZAYA ÇIKMIŞ BANANE
 // DELİ DUMRUL/KAZIKLI VOYVODA
MAAŞ AYIN BAŞINDA BİTİYORSA SUÇ KİMİN KİRA ALEKTRİK SU DOGALGAZ PARA FİNİŞH TOPLUMUN AHLAKİ YAAPISI BOZULDU BEYLER....
22 Eylül 2015 Salı 13:48
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler