YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
SGK'ya 400 denetmen yardımcısı...
SGK'ya 400 denetmen yardımcısı...
29 Ağustos 2011 13:16
Sosyal Sigortalar Kurumu, taşra teşkilatına , 400 ''sosyal güvenlik denetmen yardımcısı'' alacak.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), ''sosyal güvenlik denetmeni'' olarak yetiştirilmek üzere, kurumun taşra teşkilatına 400 ''sosyal güvenlik denetmen yardımcısı'' alacak.

SGK'nın, konuya ilişkin duyurusu Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Duyuruya göre, başvuru için ''657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesinde belirtilen şartları haiz olmak'', ''en az 4 yıllık eğitim veren yüksek öğretim kurumlarının hukuk, siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme fakülte, yüksekokul veya bölümlerinden ya da bunlara denkliği YÖK tarafından onaylanmış yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olmak'', ''sınavın yapıldığı gün itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak'', ''görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmamak'', ''10-11 Temmuz 2010 veya 9-10 Temmuz 2011'daki Kamu Personeli Seçme Sınavlarının birinden, KPSSP113 puan türünden 80 ve üzeri puan almış olmak ve kontenjanın 2 katı 800 aday arasına girmek'' ve ''kurumca açılan giriş sınavlarında iki defadan fazla başarısız olmamak'' şartları aranıyor.

Başvurular, 5-20 Eylül 2011 arasında, SGK Başkanlığı İnsan Kaynakları Daire Başkanlığına elden veya posta yolu ile yapılabilecek. Postadaki gecikmeler ve süresi içerisinde belirtilen adrese ulaşmayan müracaatlar dikkate alınmayacak.

AA

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler