YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
SGK, gaziler için çalışma grubu kuracak
SGK, gaziler için çalışma grubu kuracak
28 Şubat 2014 11:43
Genel Sağlık Sigortası (GSS) Genel Müdürü İsmet Köksal, "Piyasaya yeni çıkacak teknolojik bazı ürünlerle ilgili SGK'nın koordinasyonunda bir çalışma grubu oluşturularak gazilerimiz, bu ürünlerden en geniş düzeyde faydalandırılacak" dedi.

Köksal, yaptığı açıklamada, gazilerin sağlık hizmetlerine ilişkin sorunlar ve çözüm önerileri toplantısı yaptıklarını söyledi.

Köksal, Sosyal Güvenlik Kurumu'nun (SGK), terör ve harp malulü gazilere verilen sağlık hizmetleri ve ortez-protezlerin temini ile bedelleri konusunda yaşanan sıkıntıların çözülebilmesi için konunun taraflarıyla bir toplantı gerçekleştirdiklerini kaydetti.

Terör ve harp malülü gazilerin, sağlık hizmetlerinden kısıtlama olmaksızın en geniş düzeyde faydalanmaları gerektiğine dikkati çeken Köksal, gazilere gösterilen her ilginin, verilen her hizmetin daha fazlasını yapmanın öncelikli görevleri arasında olduğunu belirtti.

"TSK ile GATA'dan destek bekliyoruz"

Köksal, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) bu konuda çeşitli önerilerinin bulunduğuna değinerek, "Piyasaya yeni çıkacak teknolojik bazı ürünlerle ilgili SGK'nın koordinasyonunda bir çalışma grubu oluşturularak gazilerimiz, bu ürünlerden en geniş düzeyde faydalandırılacak. Ayrıca bu konuda TSK ile GATA'dan da destek bekliyoruz" diye konuştu.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının da 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu'na ilişkin bazı çalışmaları olduğunu hatırlatan Köksal, "Sayın Cumhurbaşkanımızın himayesinde bu çalışmaları yapabilirsek bu, manevi kuvvet verecektir" dedi.

Köksal, toplantıda Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Danışmanı Cemil Antalyalı'nın da konuştuğunu, Gül'ün her zaman şehit ve gazi ailelerinin yanında olduğunu ifade ettiğini, kendisinin bulunduğu her platformda şehit ve gazilere sahip çıkılması gerektiğini belirttiğini söyledi.

SGK Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürlüğü'nün ev sahipliğinde yapılan toplantıya Cumhurbaşkanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi, Emniyet Mensupları Şehit Aileleri Yakınları Derneği, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği ile Ortopedik Protez-Ortez Derneğinden yetkililer de katıldı.

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler