YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sebze fiyatları düşüyor
Sebze fiyatları düşüyor
12 Nisan 2011 11:30
Antalya'dan tüketiciye iyi haber geldi. Seralarda ürünün bollaşması nedeniyle sebze meyve fiyatları düşmeye başladı...

Antalya Büyükşehir Belediyesi Toptancı Hali'nden edinilen bilgiye göre, geçtiğimiz günlerde bir kişinin ölümüne ve seralarda büyük zarara yol açan sel, sebze meyve fiyatlarına yansımadı. İlkbaharla birlikte hava sıcaklıklarının da iyi gitmesi nedeniyle sera üretim bölgesindeki turfanda üretim artmaya başladı. Pazara bol miktarda ürün girişi olması, ihracatın çeşitli nedenlerden dolayı ağır gitmesi ve iç piyasadan da talep olmaması nedeniyle turfanda sebze meyve fiyatlarında düşüş başladı.

Önümüzdeki günlerde hava sıcaklıklarının artmasıyla birlikte pazara bol miktarda ürün girişi olacağından, meyve ve sebze fiyatlarındaki düşüşün yaz aylarına kadar devam etmesinin beklendiği kaydedildi.

Antalya Toptancı Hali'nde geçen haftaya göre birinci kalite kapya biberin fiyatı 1 lira, muhacir biberin 1,5 lira, sivri ince biberin 2 lira, cam sera domatesin 5 kuruş, kahvaltılık çeri domatesin 60 kuruş, salkım domatesin 10 kuruş, taze fasulyenin 1,3 lira, hıyarın 20 kuruş, marulun, cinslerine göre 10-15 kuruş, patlıcanın 120 kuruş, pırasanın fiyatı 10 kuruş ucuzladı. Birinci kalite renkli dolma biber, brokoli, kereviz ve dolma biberin fiyatı ise 20'şer kuruş arttı. (AA)

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler