YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sarımsaktan sonra soğanda arttı
Sarımsaktan sonra soğanda arttı
14 Aralık 2009 20:00
'Domuz gribine iyi geliyor' diye, soğan fiyatı arttı

Türkiye Sebze ve Meyve Komisyoncuları Federasyonu Başkanı Yüksel Tavş an, talebin sürekli yükselmesi sonucu kurusoğan fiyatlarının bu hafta da arttığını belirterek şunları söyledi:

"Bilim adamlarının, kuru soğanın domuz gribi virüsüne karşı direnç sağladığını, bu hastalığa iyi geldiğini açıklamaları, soğan talebini bir anda artırdı. Bu yıl yeterli düzeyde kurusoğan üretimi yapılmıştı ancak, talebin bir anda artması fiyatların yükselmesine neden oldu."

Yüksel Tavşan, kurusoğan fiyatlarında artışın bir süre daha devam edebileceğine dikkati çekerek "Sonbaharda kilosu toptancı hallerinde 50 kuruş olan kurusoğan, şu anda hallerde kilosu 70 ila 80 kuruştan, marketlerde ise kilosu 110 ila 120 kuruştan satılıyor. Depolarda yeterli miktarda kurusoğan var ancak, talep sürekli artıyor. Talebin canlı olması nedeniyle kurusoğan fiyatlarının bir süre daha artması beklenebilir" diye konuştu.

Yüksel Tavşan, hava sıcaklığının düşmesi sonucu bazı sera ürünlerinin fiyatlarında az miktarda artış meydana geldiğini ancak, şu anda fiyatlarda anormal bir artışın
 

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler