YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Salça satarak Umre'ye gittiler
Salça satarak Umre'ye gittiler
16 Mart 2013 15:09
Uzun yıllardır kutsal topraklara gitme hayali kuran Maraş çifti, bu hayalini salça satarak gerçekleştirdi.

 

Bağcılar Kadın ve Aile Kültür Sanat Merkezi pek çok kadına hayallerini gerçekleştirme imkanı sunuyor.
 
İŞKUR ve Halk Eğitim Merkezi ile ortaklaşa düzenlenen meslek edindirme kurslarına katılan kadınlar önce meslek öğreniyor, daha sonra iş sahibi oluyor. Çok sayıda kadın farklı kurumlarda iş sahibi olurken, önemli bir kısmı da kursta öğrendiği becerisi ile kendi evinde çalışarak aile bütçesine katkı sağlıyor.
 
Kadın ve Aile Kültür Sanat Merkezi’nin hayallerini gerçekleştirdiği çiftlerden biri de Maraş ailesi oldu. Mustafa ve Nesrin Maraş çifti, evlerinde yaptıkları salçayı merkezin avlusunda bulunan satış stantlarında satıyor. Uzun yıllardır kutsal topraklara gitme hayali kuran çift, merkezde salça satmaya başladıktan sonra bu hayallerini gerçekleştirdiklerini söyledi. “Bir yıl boyunca salça sattık ve parasını biriktirdik. 2012’de de hayalini kurduğumuz Umre ziyaretini gerçekleştirdik” diyen çiftin yeni hedefi ise hacca gitmek.
 
İşçi emeklisi olan Mustafa Maraş, “Yazın memleketimiz olan Gaziantep’e giderek salça ve pul biber yapıyoruz. Eylül ayında İstanbul’a geldikten sonra burada satıyoruz. Geçen sene 1 yıllık kazancımızla Umre’ye gittik. İnşallah bu sefer hacca gideceğiz. Bize bu imkanı veren Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’ya teşekkür ediyoruz” dedi.
 
 
İHA
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler