YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sabiha Gökçen Malezyalıların
Sabiha Gökçen Malezyalıların
23 Ekim 2014 15:25
Malezya Havalimanları yüzde 60 hissesine sahip olduğu Sabiha Gökçen’de Limak’a ait yüzde 40'lık hisse için ön alım hakkını kullanmaya karar verdi.

Şirketten yapılan açıklamada, Malezya Havalimanları Holding’in Sabiha Gökçen’de Limak’a ait yüzde 40 hisse için ön alım hakkını kullanmaya karar verdiği belirtildi. 

Akfen Holding ve TAV Havalimanları Holding´in Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın, TAV Havalimanları Holding´in teklif verdiği Sabiha Gökçen Havalimanı´nda Limak Holding´e ait yüzde 40 hisse için diğer ortak Malaysia Airports Holdings Berhad´ın ön alım hakkını kullanıp kullanmayacağının gelecek hafta başında belli olacağını söyledi. 

TAV ilgilenmişti

TAV Havalimanları Holding, Sabiha Gökçen Havalimanı'nı işleten Istanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Yatırım (ISG) ve LGM Havalimanı İşletmeleri'nin (LGM) her birinde Limak grubuna ait yüzde 40 hisseyi almak için 15 Eylül'de sözleşme imzaladığını açıklamıştı. 

Sözleşmelerin toplam bedeli azami 285 milyon euro olarak duyurulmuştu. Malezyalıların ön alım hakkını bu bedelden kullanacağı belirtildi.

 

REUTERS

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler