YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sabancı, Bayan Obama'yı ezdi geçti!
Güler Sabancı listede tam 48 sıra birden yükseldi ve en güçlü 27. kadın oldu. Sabancı Michelle Obama'yı bile geçti...
Sabancı, Bayan Obama'yı ezdi geçti!
20 Ağustos 2009 / 12:23 Güncelleme: 00 0000 / 00:00Amerika’nın önde gelen ekonomi dergilerinden Forbes’un hazırladığı ‘Dünyanın En Güçlü Kadınları 2009' listesinde Güler Sabancı bu yıl 27’nci sıraya yükseldi. Güler Sabancı, aynı listede geçen yıl 75'inci sıradaydı.

MERKEL BİRİNCİ SIRADA


Amerika’nın önemli dergilerinden Forbes Almanya Başbakanı Angela Merkel’i geçen yıl olduğu gibi bu yıl da dünyanın en güçlü kadını seçti. Forbes tarafından hazırlanan Dünyanın En Güçlü Kadınları - 2009 listesine 27'nci sıradan giren Sabancı Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, listedeki tek Türk oldu. Güler Sabancı, geçen yıl 75’inci sırada bulunuyordu.

GÜLER SABANCI OBAMA'NIN EŞİNİ GEÇTİ


Listenin bu yıl da birinci sırasında yer alan Merkel, böylece 3 yıl üst üste dünyanın en güçlü kadını seçildi. Merkel’i bu yıl da ABD Federal Mevduat Sigorta Şirketi Başkanı ABD’li Sheila Bair, 3. sırada PepsiCO’nun başyöneticisi ABD’li Indra K. Nooyi, izledi. 4'üncü sıraya geçen yılın 5'incisi İngiliz işkadını Cynthia Carroll yükseldi.

Forbes’in açıkladığı listede ABD Başkanı Barack Obama'nın eşi Michelle’nin ilk 30’a giremediği görüldü. Guardian gazetesi dünyanın en güçlü kadınları listesine ilişkin haberinde “Üzgünüm Michelle, şanssızlığa bak Hillary, Angela Merkel hala dünyanın en güçlü kadınları listesinde en üst sırada” diye yazdı.

ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton ve First Lady Michelle Obama, Forbes’un listesinde ilk 30’a giremediğine dikkat çeken Guardian, 2006’nın listesinde dönemin Amerikan Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice’ın, ikinci sırada yer aldığını hatırlattı.EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler