YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Rusya'dan Türkiye'ye tehdit: Yaptırımları iptal etmeyiz!
Rusya'dan Türkiye'ye tehdit: Yaptırımları iptal etmeyiz!
21 Nisan 2017 11:48
Rusya Başbakan Yardımcısı Arkadiy Dvorkoviç, Türkiye, Rusya'dan alınan buğdaya getirdiği vergiyi kaldırmadan, Türkiye'ye uygulanan hiçbir yaptırımı iptal etmeyeceklerini söyledi.

Rus haber ajansı Sputnik'in haberine göre  Dvorkoviç, "Buğday için getirilen sınırlamalar kaldırılmadan bizim tarafımızdan hiçbir adım atılmayacak. Buğday yasağı kaldırılmadan bizim herhangi bir şeyi (yaptırım) iptal etme ihtimalimiz yok" dedi.

Dvorkoviç, "Eğer buğdaya yönelik yasaklar kalkarsa üzerinde anlaşmaya hazır olduğumuz birkaç eylem var" diye ekledi.

Türkiye, buğday ve bir dizi ürünün vergisiz ithal edildiği ülkelerin yer aldığı listeden Rusya'yı 15 Mart'ta çıkarmıştı.

Kommersant gazetesi, bunun 'fiili bir yasak' olduğunu yazmıştı.

Kommersant'ın bazı kaynaklarıysa, Türkiye'nin bu adımı, Rusya'nın Türkiye'den alınan domatese yönelik yasağı kaldırmamış olması yüzünden atmış olabileceğini söylemişti.

Rusya ile yaşanan sorunların çözümü için son günlerde yoğun görüşmeler yapılıyor. Türkiye'nin Rusya'ya yaptığı önemli ihracat ürünlerinden domates dahil 13 ürünün bu ülkeye girişine izin verilmiyor.

Etiketler:
 // Osmanli Torunu Ahiskali
O zaman yuru gidin demesi lazim Turkiyenin...
21 Nisan 2017 22:31
turizmin haline de bakalım biyol yani.
 // hursit dilaver
ulan siz de şımardıkça şımardnız yani.ne o bunları söyleyen adam fetö tezgahından mı geçti.dün arkadaşım söyledi tam fırsatçılık.rus acentelerin istediğine bakın 2 YATAKLI ODA,HER ŞEY DAHİL,9 EURO. buyrun satın bakalım bu fiata.2 sene once 30-35 euro idi.bu kadar da fırsatçılık olmaz,EYYY OTELCİLER.TAMAM CHPLİSİNİZ AMA,ZARAR EDECEK SİZSİNİZ.NERDE O DEMİRELİN DALAMANDA UÇAK BEKLETTİĞİ PATRONLAR.CHPLİLERE SELEVAT ÇEKEN PATRONLAR.NERDE O,KAPISINDAKİ HEYKELİ ÇARŞAFLA KAPATAN müslim patronlar....
21 Nisan 2017 Cuma 14:40
A
 // MURAT
Türkiye çok doğru bir adım atmıştır.Bizim için tahıl ürünlerini aynı fiyattan başka ülkelerden alma imkanı mevcuttur ama Rus halkı domatesi 3 kat pahalı alıyor....
21 Nisan 2017 Cuma 12:25
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler