YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Rusya ile ikinci uçak krizi!
Rusya ile 2. uçak krizi, bu kez mandalinalar nedeniyle çıktı. Rusya’ya gönderilen mandalinaların etiketleri uçağı çağrıştırınca imha edildi.
Rusya ile ikinci uçak krizi!
21 Ocak 2016 / 07:20 Güncelleme: 21 Ocak 2016 / 11:37

Rusya, bugüne kadar defalarca ürün aldığı Uçak firmasının mandalinaların üzerine bastığı etiketleri bu kez, “özel mesaj içerikli”, “manidar” ve “küçük düşürücü” buldu. Tonlarca mandalina Türkiye’ye geri gönderildi. Bazı ürünler ise Rusya’daki toptancıdan toplatılarak imha edildi.

Uçak Kardeşler’in başkanı Hayrettin Uçak, “1 Ocak’tan itibaren izin verilen ürünlerin dışında mal göndermeye pek cesaret edemiyoruz. Başka pazarlara yöneliyoruz. İsrail’e yüklü sevkıyat yapıyoruz. Bazı Avrupa ülkelerine gönderiyoruz. Rusya’ya minnet etmeyeceğiz, onlara muhtaç olmadığımızı göstereceğiz” dedi.

1-20160121072108.jpg

SATIŞ YÜZDE 90 GERİLEDİ

Kriz öncesi yıllık 300 milyon dolarlık ihracat yaptıklarını anlatan Hayrettin Uçak, bunun yüzde 40 oranında düştüğünü söyledi. Rusya’ya yapılan ihracatın ise yüzde 10’a düştüğünü, ürünlerin yüzde 90’ının başka ülkelere gönderildiğini ifade etti.

manidar
 // gereksiz kullanıcı
Gerçekten manidar olmuş :) Ancak bu tarz uygulamalar uluslar arası kamuoyunda tarafsız olarak yargılanmalı. Aynı hareketi Türkiye yapsa ne şizofren'liğimiz kalırdı ne paranoyak'lığımız. İçimizde yaşayan hainler sağ olsun......
21 Ocak 2016 Perşembe 15:33
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler