YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Rıfat Hisarcıklıoğlu: "Birlikte hareket edebilme kültürümüzü kaybettik"
Rıfat Hisarcıklıoğlu: "Birlikte hareket edebilme kültürümüzü kaybettik"
24 Kasım 2014 23:35
TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, "Türkiye olarak birlikte hareket edebilme kültürümüzü kaybettik" dedi.

Manisa'da Manisa Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Bülent Koşmaz Hizmet Binası'nın açılış törenine katılan Hisarcıklıoğlu, Niksar Ticaret Odası başkanının vefatı nedeniyle Manisa'daki programa geciktiğini belirterek, davetlilerden özür diledi.

Hisarcıklıoğlu, MTSO yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederek, "MTSO 5 yıldızlı oda olarak bütün dünyada Paris, Londra, Berlin Ticaret Odaları ile eşdeğer hizmet veren çok güzel odalardan biri" dedi.

Bu törenin ardından TOBB Manisa Bülent Koşmaz Fen Lisesi için bir otelde düzenlenen temsili temel atma törenine katılan Hisarcıklıoğlu, "81 ile 81 Okul Projesi"ni Bülent Koşmaz ile imzaladıklarını ve temel atma töreninin bugüne kısmet olduğunu söyledi.

Hisarcıklıoğlu, her türlü yatırımdan zarar edilebileceğini ancak eğitime yapılan yatırımdan kesinlikle zarar edilmeyeceğini kaydetti.

Soma'daki maden faciasının ardından birlik olarak 17 milyon lira katkı sağlamaya çalıştıklarını kaydeden Hisarcıklıoğlu, daha sonra Manisa hakkında bilgiler verdi.

Hisarcıklıoğlu, Manisa'nın gelirinin neredeyse tamamının sanayi ve tarımdan geldiğini belirterek, 10 yıl önce Türkiye'nin en büyük şirketleri arasında 8 Manisalı şirketin bulunduğunu, sayının 13'e yükseldiğini ancak Manisa'nın ihracatında yüzde 46'lık azalmanın olduğunu söyledi. Hisarcıklıoğlu, "İnşallah bizim için önemli olan 3 pazarda ekonominin düzelerek yukarı çıkmasına bağlı olarak bu rakamların yukarı çıkacağını düşünüyorum" diye konuştu.

 

AA

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler