YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Rekabet ev ve ofis arasında
Rekabet ev ve ofis arasında
Rekabet ev ve ofis arasında
10 Haziran 2008 / 08:06 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Bu yıl içinde 7 yeni tarifeyi hizmete sokacak olan Türk Telekom, bunlardan ikisini açıkladı. “Akşam Konuşturan” tarifesinde aylık 19 YTL sabit ücret karşılığı 18.00-08.00 saatleri arasında sınırsız konuşulacak. Teknoloji alanında yaptığı atakla öne çıkan Türk Telekom, sabit hatlarda ve internette yeni ürün ve tarifelerle rekabet yaratacak. Dün yapılan şirketin birinci çeyrek sonuçlarına ilişkin basın toplantısında, Türk Telekom'un 7 yeni tarife hazırladığı açıklanırken, bunlardan ikisinin tanıtımı yapıldı. “Akşam Konuşturan” adı verilen ve gündüz evde olmayıp telefonunu akşamları kullanan abonelerin hedeflendiği yeni tarifede, sabit ücret ve vergi gibi tüm ücretler dahil 19 YTL'lik ödeme karşılığı akşam 18.00'den sabah 08.00'e kadar ücretsiz görüşülecek. Aylık toplam ücretsiz konuşma süresi 3000 dakika olarak belirlendi. Bu limitin üzerindeki aramalar Standarthat tarifesinden ücretlendirilecek.


BİR SAATİ 12 YKR


Hizmete girecek ikinci tarife olan “Uzun Konuşturan”la ise evde daha çok vakit geçiren ve uzun süreli görüşme yapan ev hanımları ile şirketler hedefleniyor. Bu tarifede yine her şey dahil aylık sabit olarak ödenecek ücret 19 YTL olarak belirlenirken, 1 saat konuşma bedeli 12 YKr olarak açıklandı. Her aramada 60 dakika üst görüşme limitinin üzerindeki konuşanlar yine Standarthat tarifesinden ücretlendirilecek. Toplantıda iki yeni tarife ile birlikte, Türk Telekom'un yine önümüzdeki günlerde hizmete sokacağı 32 megabite hızındaki VDSL'nin tanıtımı da reklam filmleri gösterimi ile yapıldı. Yakında gösterilmeye başlanılacak yeni tarifelere ilişkin reklam filmlerinde Cem Yılmaz, “Jembey” adlı bir çizgi karakter olarak yer alıyor.


REKABET EV VE OFİS ARASINDA


Toplantıda konuşan Türk Telekom İcra Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Paul Doany, gelecekte mobil ve sabit telefonlar arasında bir fark olmayacağını ve rekabetin ev ya da ofiste çok bulunanlar üzerinde yaşanacağını söyledi. “Ev ve ofiste bir rekabet olacak ve tabii bu da çok ilginç olacak” diyen Doany, bu yıl sonunda ADSL'de de rekabet şartlarına bağlı olarak 6 milyon aboneye ulaşmayı öngördüklerini kaydetti.


VATANDAŞ GORÜNTÜLÜYE KOŞTU


Türk Telekom'un izinlerin alınmasına bağlı olarak gelecek günlerde 5 yeni tarife daha açıklayacağını ifade eden Türk Telekom Pazarlama ve İletişim Başkanı Erem Demircan, saniyede 32 megabitlik internet veri aktarım hızına sahip olacak VDSL'de de kısa sürede 100 bin aboneye ulaşmayı öngördüklerini belirtti. Yıl sonuna kadar sayının 300 bini bulmasını beklediklerini dile getiren Demircan, geçen hafta satışına başlanan “Görüntülü Telefon-Videfon’a da büyük ilgi olduğunu söyledi. Demircan, “Bir haftada bayiler ve ofisler aracılığıyla yaptığımız satışlarla 2 bin abonemiz oldu. Bu, British Telecom'un 1 yılda sattığından fazla bir rakam” dedi. Demircan, açıklanacak diğer yeni tarifelerin uluslararası görüşmeler ve GSM arama gibi alanlarda olacağını da kaydetti.

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler