YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Raportör yardımcısı alınacak
Raportör yardımcısı alınacak
08 Ağustos 2011 10:45
Anayasa Mahkemesi Başkanlığı, raportör yardımcısı adayları alacak.

Resmi Gazete'de bugün yayımlanan Anayasa Mahkemesi Başkanlığının ilanında, 45 kadro için raportör yardımcısı adayı alınacağı, aday adaylarının yazılı ve mülakat sınavına tabi tutulacağı bildirildi.

Sınava katılacakların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesinde yer alan genel şartları taşımaları, hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler alanlarında en az dört yıllık yükseköğrenim yapmış veya bunlara denkliği kabul edilmiş yabancı öğretim kurumlarından mezun olmaları ya da yabancı bir hukuk fakültesini bitirip de Türkiye'deki hukuk fakülteleri programlarına göre eksik kalan derslerden sınava girip başarı belgesi almış bulunmaları, 30 Ekim 2011 itibariyle lisans, lisansüstü ve doktora öğrenimini tamamlamış olanlar için 35 yaşını doldurmamış olmaları ve KPSSP 103 puan türünden en az 75 puan almaları şartları getirildi.

Giriş sınavına katılmak isteyen aday adaylarının mahkemenin ''www.anayasa.gov.tr'' adresli internet sitesinden temin edecekleri giriş sınavı başvuru formunu eksiksiz doldurmaları ve bu forma istenen belgeleri ekleyerek 15 Ağustos 2011 ile 16 Eylül 2011 arasında Anayasa Mahkemesi Başkanlığına teslim etmeleri gerekiyor.

Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren giriş belgesini 24 Ekim 2011'de saat 14.00'ten itibaren ÖSYM'nin internet adresinden TC kimlik numarası ve aday şifresini girerek edinecek. Adaylar, şifrelerini başvuru merkezlerine (Ortaöğretim kurumu müdürlükleri, ÖSYM sınav merkezi yöneticilikleri ve ÖSYM büroları) şahsen başvurarak ücreti karşılığı alacak.

Yazılı sınav, Ankara'da 30 Ekim 2011 Pazar günü saat 9.30'da ÖSYM tarafından test yöntemiyle yapılacak, sınavda adaylara 100 sorudan oluşan ''alan bilgisi testi'' uygulanacak.

Sınavda başarılı olup mülakata katılmaya hak kazananlar ile mahkeme tarafından yapılacak mülakatın yeri ve zamanı mahkemenin internet sitesinden ilan edilecek.

AA

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler