YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Petrol fiyatlarındaki düşüş,toplu taşıma ücretlerini ucuzlattı
Petrol fiyatlarındaki düşüş,toplu taşıma ücretlerini ucuzlattı
10 Ocak 2015 14:58
Uşak'ta şehir içi toplu taşımada 1 lira 80 kuruş olan tam bilet 1 lira 50 kuruşa, 1 lira 30 kuruş olan öğrenci bileti ise 1 liraya düşürüldü.

Belediye Başkanı Nurullah Cahan, gazetecilere yaptığı açıklamada, uluslararası piyasalarda petrol fiyatlarında yaşanan düşüşün Türkiye'de akaryakıt pompa fiyatlarını da ucuzlattığını, düşen akaryakıt fiyatlarının vatandaşa faydasının yansıması için çalışma yaptıklarını iade etti.

Şehir içi toplu taşıma ücretlerinde 21 Ocak'tan itibaren yüzde 17 ile 23 arasında değişen indirime gideceklerini bildiren Cahan, 1 lira 80 kuruş olan tam biletin 1 lira 50 kuruşa, 1 lira 30 kuruş olan öğrenci biletinin ise 1 liraya düşürüldüğünü açıkladı.

Petrol fiyatlarındaki düşüş sonrası ulaşımda indirime giden Türkiye’de ilk belediye olduklarını savunan Cahan şunları söyledi:

"Manisa İdare Mahkemesi’nin Kart 64 ihalesini iptal etmesinin akabinde sistemin iyi ve faydalı şekilde işlemesi için hemen çalışmalarımıza başladık. Bir yandan sistemin yeniden düzenlenmesi için çalışmalarımızı yaparken, diğer yandan da düşen akaryakıt fiyatlarının kentimize en iyi şekilde yansıtılmasını hedefledik. Bu düşüncelerle vatandaşlarımızın cebine olumlu yansıyacak bir indirime gittik. İndirimin başka illere de örnek olacağını düşünüyorum. Karabük Üniversitesi öğrencilerinin bizim indirim kararımızı örnek göstererek sosyal medyada kampanya başlattığını öğrendim."

Vatandaşların indirim oranından memnun olduğunu ifade eden Cahan, toplu taşım ücretlerinin dört yıl önceki fiyatlara gerilediğini ifade etti.

 

AA

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler