YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Otomobil piyasasını sıcak çarptı
Otomobil piyasasını sıcak çarptı
17 Haziran 2012 12:48
Bahar aylarında az da olsa hareketlenen ikinci el otomobil satışları, yaza girerken bıçak gibi kesildi.

İkinci el oto galericileri, kayıt dışı ve internet üzerinden satışlar ile bayilerin kullanılmış otomobil satışına ağırlık vermesinden yakınıyor.

Bursa Oto Galeri Sitesi (Otokoop) Başkanı Rasim Hazar, yaptığı açıklamada, bahar aylarında biraz kıpırdanan satışların, kendilerini umutlandırdığını, ancak sıcakların bastırdığı yaz aylarına girerken sürecin tersine döndüğünü söyledi.

Hazar, zaten az olan satışların tamamen durma noktasına geldiğini vurgulayarak, kayıt dışı ve internet üzerinden satışlar ile bayilerin yaptıkları kullanılmış otomobil satışlarının, ikinci el oto galericilerinin alanını daha da daralttığını savundu.

Piyasadaki durgunluğun inanılmaz boyutlarda olduğunu ifade eden Hazar, ''37 yıldır bu işi yapıyorum, ben bu yıla kadar böyle bir durgunluk görmedim. Galerici arkadaşlarım, 'Başkan bizim işler çok kötü, acaba herkes böyle mi  diye soruyor. Bu şikayetleri son günlerde çok alıyorum. Eskiden, 'Bu adam galerici mi  O zaman, zengindir'' imajı vardı. Bunlar geçti, eskide kaldı'' diye konuştu.

Hazar, Bursa Oto-Koop'ta şu an itibariyle kapalı dükkan bulunmadığını belirterek, ''Kapalı dükkan yok, ama iş de yok, iş sıfır son günlerde'' görüşünü dile getirdi. AA

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler