YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Osmangazi Köprüsü'nde bunu yapanlara 92 TL ceza!
Osmangazi Köprüsü’ne akın devam ederken sağ şeritlerde durarak selfie çektirenler, ulaşımın durmasına neden olunca 92 liralık ceza yedi.
Osmangazi Köprüsü'nde bunu yapanlara 92 TL ceza!
06 Temmuz 2016 / 09:05 Güncelleme: 06 Temmuz 2016 / 10:36

Osmangazi Köprüsü 30 Haziran günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın katıldığı törenle açıldı.

1 Temmuz günü saat 00.00’da Osmangazi Köprüsü ulaşıma açılırken, 11 Temmuz saat 07.00’ye kadar köprü ve otoyoldan geçişler ücretsiz olacak.

Osmangazi Köprüsü açıldığı günden bu yana ilk defa bugün ulaşım kilitlendi. Ramazan Bayramı nedeniyle köprüyü merak edenler ulaşımın kilitlenmesine yol açtı.

TEM yolunu köprüye bağlayan bağlantı yolundan itibaren köprüye ulaşım adım adım sağlandı. Köprünün Yalova istikametine doğru daha yoğun bir trafik yaşanırken, trafik ekipleri araçları yönlendirdi.

Köprünün, Yalova ve Kocaeli istikametlerinde sağ şeritler selfie çektirmek isteyenlerle doldu. Köprüyü merak ederek Kocaeli, Yalova, Bursa, İstanbul ve Sakarya’dan gelenler ücretsiz olan köprüde önce Yalova istikametine doğru gidip, daha sonra geri dönerek Kocaeli istikametine doğru yol aldılar.

Trafik ekipleri ve köprüyü yapan Otoyol A.Ş. görevlileri sağ şeritte durarak selfie yapan sürücüleri yola devam etmeleri konusunda uyardılar.

92 TL CEZA YEDİLER

Trafik ekipleri tüm uyarılara rağmen yolda durarak fotoğraf çektirenlere, "Yerleşim birimleri dışındaki karayolunda, zorunlu haller dışında duraklamak veya park etmek, zorunlu hallerde gerekli önlemleri almadan duraklamak veya park etmek" suçundan 92 TL para cezası kesti.

Köprüde durmayarak ilerleyenler ise cep telefonları ile görüntü çektiler. Yalova Altınova Belediyesi’nin ise üstü açık otobüs ve otobüslerle ilçede yaşayanları gezintiye çıkarması dikkat çekti. Vatandaşlar, otobüslerle köprünün üzerinde ilerlerken hatıra fotoğrafları çektiler.

Trafik yetkilileri, köprüyü kullanan sürücülerin hatıra fotoğrafı çektirmek için durmaları durumunda ceza kesildiğini belirterek, "Burası otoyol. Burada durmak, park etmek yasaktır. Köprüyü merak ederek gelenler yolda durunca ulaşım aksıyor. Uyarıları dikkate almayanlara 92 TL ceza kesiliyor" dedi.

köpruden mi, tayyip beyden mi intikam alıyrsunuz.
 // hursit dilaver
yapmayın bunu işte. adamlar sevinçle ve yeni lduğu için kenarda 2 dakika selfi çektiriyrlar. sevinçten ve pulların ilk gun damgası gibi. bayram sonuna kadar elleşmeyin yahu.. yazık. ne yani.92tl alarak AKPden mi köpruden mi intikam alıyursunuz.ayıptır.ZATEN KÖPRU YAPILDI VE MİLLET BOYKT ETMEDİ DİYE HIRSINDAN ÇATLIYANLAR VAR. ONLARA MALZEME ÇIKARMAYIN.etmeyin gözunu sevdiklerim.bakın benim laptpun O harfi bie çalışmıyor. ben de mi laptlpa ceza keseyim. olur mu hiç....
06 Temmuz 2016 Çarşamba 14:07
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler