YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ömer Koç kimdir? Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Koç
Ömer Koç kimdir? Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Koç
22 Şubat 2016 13:06
Mustafa Koç'un vefatının ardından boşalan Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Ömer Koç getirildi. Peki Ömer Koç kimdir? Ömer Koç'a dair bilgiler haberimizde...

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Ömer Koç getirildi. 

Ömer Koç kimdir?

Ömer Koç 1962 doğumlu. Tam ismi Ömer Mehmet Koç.

Türk medyasından ve kamuoyundan uzak durmayı seçen Ömer Koç, Londra'da yaşıyor. Özel uçak ve helikopter dışında araç kullanmaktan hoşlanmayan Ömer Koç, medyaya özel hayatıyla da yansımıyor.

OSMANLICA BİLİYOR

Ömer Koç'u diğer kardeşlerindenn ayıran yönü sanata olan merakı. Osmanlı dönemine düşkün olan Ömer Koç, bu uğurda yıllarca Osmanlıca dersi almış ve ana dili gibi hakim olmuş.

OSMANLI KOLEKSİYONU DİLLERE DESTAN

ömer koç evli mi ailesi karısı çocukları kimYılın büyük kısmını Londra'daki evinde geçiren Ömer Koç, sanata düşkünlüğü ve müthiş Osmanlı koleksiyonu ile biliniyor. Dünyanın en önemli koleksiyonerleri arasında gösterilen Ömer Koç'un bu tutkusu çocukluğuna dayanıyor.

Koç'un en önemli koleksiyonu ise Osmanlı dönemi üzerine. Fotoğraflar, tablolar, imzalar ve haritalar da toplayan Ömer Koç, bu eserlerini koyacak yer bulamayınca Salacak'ta ofis olarak kullandığı yalısını sadece kişisel orijinal kitap koleksiyonuna ayırmıştı.

Dünyanın en büyük İznik tabak ve obje koleksiyonuna da sahip olan Ömer Koç, bu konuda çok bilgi sahibi.

LONDRA'DAKİ EVİ SERVET DEĞERİNDE ESERLERLE DOLU

Ömer Koç'un Londra'daki evi servet değerinde ve paha biçilemez koleksiyonlara ev sahipliği yapıyor. Koç, bu özel koleksiyonları korumak için evine özel bir şifreleme sistemi kurdurmuş. Her odasına parmak iziyle girilen Ömer Koç evinde, 'güvenlik' konusunda oldukça hassas.

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler