YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
O işçilere memurluk kadrosu geliyor
O işçilere memurluk kadrosu geliyor
03 Haziran 2015 15:17
Memur-Sen‘in üniversiteli işçilerin memuriyete geçirilmesi talebi hayata geçiriliyor.

Üniversiteli işçiye memuriyet müjdesini Başbakan Davutoğlu verdi

 

Memur-Sen‘in, toplu sözleşme ve Kamu Personeli Danışma Kurulu’nda (KPDK) gündeme getirdiği üniversiteli işçilerin memuriyete geçirilmesi talebiyle ilgili müjdeyi Başbakan Ahmet Davutoğlu verdi.
 
Memur-Sen'in toplu sözleşme ve KPDK'da dile getirdiği üniversiteli işçilerin memuriyete geçirilmesi talebi, 15 Ocak 2005'ten sonra memuriyete başlamış olanlara 1 derece ek talebinden sonra hayata geçiriliyor.
 
Çalışma başlatıldı

Başbakan Davutoğlu, özel bir televizyon kanalında yaptığı açıklamada, "Üniversiteli işçi durumunda olanları, memurluğa almak gibi ki, bu kamuda hak talebiydi, bunu da değerlendiriyoruz, bunu da yapmayı planlıyoruz" diyerek Memur-Sen'in yapmış olduğu talebin haklılığını vurguladı ve sorunun çözümü için sinyali verdi.
 
Seçim sonrası iki talep yerine getirilecek
 
19 Nisan'da Memur- Sen'in 5. Olağan Genel Kongresi'nde konuşan Başbakan Davutoğlu, 15 Ocak 2005'ten sonra memuriyete başlamış olanlara 1 derece ilerleme verileceğini söylemişti. Başbakan Davutoğlu tarafından verilen iki müjdenin seçimlerin ardından hayata geçirilmesi bekleniyor.
 
"Haklı taleplerimizin takipçisiyiz"
 
Konuyla ilgili açıklama yapan Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, "Memur-Sen olarak, üniversiteli işçilerin memuriyete geçirilmesi konusunu toplu sözleşme masası ve KPDK'da sürekli gündeme getirdik. Talebimizi daha önce Başbakan Davutoğlu'na da iletmiştik. Sayın Başbakan talebimizi "kamuda haklı talep" diye nitelendirdi. Sorunun çözümü için değerlendirme ve planlama yaptıklarını açıkladı. İnşallah bu adaletsizliğin giderilmesi, haklı talebimizin en kısa sürede hayata geçirilmesi için konunun takipçisi olacağız" dedi.

inşallah
 // muhammed
uzun zamandan beridir söylenti vaat olarak anlatılıyor. inşallah uygulamaya geçer....
03 Haziran 2015 23:11
 // mustafa
üretim faktörlerinde istihdamın canlanması lazım. ancak herkes devlet memurluğu peşinde.
üretimde çalışanların ücretleri nasıl daha iyi olur, buna kafa yormak lazım....
03 Haziran 2015 16:35
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler