YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
O gümrük tekrar kullanıma açılacak
O gümrük tekrar kullanıma açılacak
25 Aralık 2014 23:00
Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli,Sinop gümrüğünün tekrar açılacağını duyurdu.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, Sinop Üniversitesi Ahmet Muhip Dıranaz Uygulama Oteli'nde verilen akşam yemeği sonrası gazetecilerin sorularını cevapladı.

Uzun süredir kapalı olan ve Bölge Müdürlüğü İnebolu’ya alınan Sinop gümrüğüyle ilgili bir soruyu cevaplayan Canikli, "Gümrükle ilgili çalışmaların talimatını verdim, şu anda çalışma yapılıyor. Normalde bizim gümrük idaresi kurulacak yerlerde belirli bir miktar ihracat kapasitesi aranıyor. Şu anda bunu Sinop sağlamıyor ama başka özellikleri dikkate alarak, onunla ilgili görüşlerimiz ve kanaatimiz olumlu olmak üzere yani açılması noktasında olmak üzere çalışma yapıyoruz.

Bu çalışmayı tamamladığımızda tabi kurallara uygun olarak bu açılışı yapmamız gerekiyor. İnşallah uygun bir zamanda, yani şöyle söyleyeyim çok uzun olmayacak bir zaman dilimi içerisinde, kısa zamanda diyebiliriz, bu işi halletmiş olacağız inşallah. Özellikle diğer bazı alanlarda turizm alanlarında yurt dışından gelen gemilere hizmet vermek üzere bir gümrük, özellikle o alanda. İnşallah kısa zamanda bunu halletmiş olacağız" dedi.

 

İHA

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler