YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Nükleer Santral açıklaması
Yıldız, ''Türkiye'nin büyüme hızını karşılayacak olan ikinci ve üçüncü nükleer santrallerin de bir kısmı işletme halinde bir kısmı inşa halinde mutlaka 2023 yılına kadar Türkiye'ye kazandırılması gerekiyor'' dedi.
Nükleer Santral açıklaması
12 Mayıs 2012 / 10:06 Güncelleme: 12 Mayıs 2012 / 10:52

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, ''Türkiye'nin büyüme hızını karşılayacak olan ikinci ve üçüncü nükleer santrallerin de bir kısmı işletme halinde bir kısmı inşa halinde, mutlaka 2023 yılına kadar Türkiye'ye kazandırılması gerekiyor'' dedi.

Yıldız, AYDEM Elektrik Dağıtım AŞ'nin Aydın'da düzenlenen bölge toplantısı öncesinde gazetecilere yaptığı açıklamada, Mersin Akkuyu'nun ardından Karadeniz'de ikinci bir dört ünitelik nükleer santral kurmak için müzakerelerin sürdüğünü belirterek, ''Japonya, Çin, Güney Kore, Rusya ve Kanada'da yürüttüğümüz çalışmalar var. Türkiye'nin büyüme hızını karşılayacak olan ikinci ve üçüncü nükleer santrallerin de bir kısmı işletme halinde bir kısmı inşa halinde, mutlaka 2023 yılına kadar Türkiye'ye kazandırılması gerekiyor. Müzakere konusunda Türkiye çok ciddi mesafeler kaydetti'' diye konuştu. (AA)

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler