YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Naras Barajı'nın açılışı yapıldı
Naras Barajı, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Balıkesir’den telekonferans ile katıldığı törenle açıldı.
Naras Barajı'nın açılışı yapıldı
30 Kasım 2014 / 20:05 Güncelleme: 30 Kasım 2014 / 20:12

Manavgat'ta, 7 milyon metreküp rezervi, 103 milyon metreküp su tutabilme kapasitesine sahip Naras Barajı, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Balıkesir’den telekonferans ile katıldığı törenle açıldı. Vali Türker, barajın 8 bin 565 kişiye yeni istihdam sağlayacağını söyledi.

Açılış töreninde konuşan Vali Türker, barajın 8 bin 565 kişiye yeni istihdam sağlayacağını belirterek, “Burası sahil itibarı ile daha çok turizm karakteri ile biliniyor. Fakat denizden içeri 30 kilometre geldiğiniz zaman kırsal karakterin, tarım ve hayvancılık faaliyetlerinin çok yoğun olduğunu görüyoruz.

Burası turizmin başkenti olduğu kadar tarımın da başkenti. Dolayısıyla biz tarımsal faaliyetleri de destekleyecek yatırımları hiç gecikmeden öyle 30 yıl beklemeden gerçekleştirmek durumundayız. bugün 1 tane baraj 4 tane gölet olmak üzere 5 tane sulama tesisinin açılışını yaptık" dedi.

Misli misli felaket olabilirdi
 
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, 30 senedir konuşulan bir projenin 2 senede tamamlanarak hizmete açıldığını belirterek “İşte bu Ak Parti iktidarının emeğinin karşılığı.

Biz sizler için çalışıyoruz. Geldiğimde sordum şu ana kadar 7 milyon metreküp su tutulmuş. Bittiğinde 100 milyon metreküpten daha fazla su burada birikmiş olacak. Geçtiğimiz günlerde Manavgat'ta talihsiz sel felaketi yaşadık. Eğer Naras Barajı su tutmaya başlamamış olsaydı, şu ana kadar burada 7 milyon metreküp su tutulmamış olsaydı Manavgat'ta yaşadığımız felaket misli misli fazla olabilirdi Allah korusun.

Can kayıpları olabilirdi. Şimdi ne mutlu ki artık bugün burada biz böylesine dev eseri memleketimizin hizmetine, milletimizin hizmetine sunabilir hale geldik.

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler