YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mustafa Koç kimdir? Mustafa Koç kaç yaşında? 2016
Mustafa Koç kimdir? Mustafa Koç kaç yaşında? 2016
21 Ocak 2016 10:10
Mustafa Koç, ünlü bir iş adamı. Mustafa Koç hakkında ilk aklıma gelen bilgi genellikle bu. Mustafa Koç kimdir? Mustafa Koç'un yaşı, eğitimi nedir? Ünlü işadamı Mustafa Koç kalp krizi geçirdi.

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, kimdir? Geçirdiği kalp krizinin ardından gözler Mustafa Koç'un hayatında. Mustafa Koç kaç yaşında, nereli, eğitimi ne? 

Mustafa Koç kimdir? (1960-2016)

1960 yılında doğan Koç, evli ve iki kız çocuğu babasıdır. Almanca ve İngilizce bilmektedir. KOÇ, bugün öğle saatlerinde hayatını kaybetti.

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı

Mustafa V. Koç, Koç Ailesi’nin 3. Kuşak üyesi ve işadamıdır. ABD’de George Washington Üniversitesi İşletme bölümünden 1984 yılında mezun olmuştur.

Çalışma yaşamına 1984’te Tofaş’ta Müşavir olarak başlayan Koç, Ram Dış Ticaret’te Satış Müdürlüğü ve Satış Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. 1992 yılında Koç Holding’e geçerek sırasıyla Başkan Yardımcılığı, Başkan, Yönetim Kurulu Üyeliği ve Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevlerini yürütmüştür. 2003 yılından beri Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı’dır.

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği Yüksek İstişare Kurulu Onursal Başkanı ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Üyesi'dir. Genç Başkanlar Organizasyonu üyesi olup, JP Morgan Uluslararası Konseyi’nde, Rolls-Royce Uluslararası Danışma Kurullarına ve Council on Foreign Affairs Uluslararası Konseyi’nde yer almaktadır. Bilderberg Toplantılarının Yürütme Kurulu Üyesi’dir. 2005 yılında İtalya Hükümeti’nin Cavaliere D’Industria nişanı ile ödüllendirilmiştir.

Mustafa V. Koç, ekonomik ve sosyal kalkınmaya büyük önem veren ve bu alanda World Monuments Fund ve Carnegie Vakfı ile BNP Paribas gibi saygın kuruluşlarca ödüllendirilen Koç Ailesi’nin sosyal ve kültürel yaşama katkılarını hayata geçiren Vehbi Koç Vakfı’nın Yönetim Kurulu ve Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın Mütevelli Heyeti Üyesi’ydi.

1960 yılında doğan Koç, evli ve iki kız çocuğu babasıdır. Almanca ve İngilizce bilmekteydir.

Mustafa Koç, Abdülhamid’in subaylarından Nuri Paşa tarafından 1895’te yaptırıldığı Beykoz Kanlıca’daki Nuri Paşa Yalısı’nda oturmaktaydır.

Üyelikleri:
İstanbul Sanayi Odası üyesi,
TÜSİAD üyesi,
DEİK üyesi,
Young Presidents Organization (YPO) üyesi,
İstanbul Golf Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı,
1907 Fenerbahçe Kulübü Kurucu Üyesi,
East West Institute Üyesi

Mustafa Koç kitapları

Küresel Gıda Düzeni Kriz Derinleşirken
Persenk / Persenk Açıklaması
Karapara

KALP KRİZİ GEÇİRDİ:

İşadamı Mustafa Koç BUGÜN  sabah saatlerinde kalp krizi geçirdi ve acil olarak Beykoz Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Beykoz Devlet Hastanesi Yönetimi'nden yapılan açıklamaya göre Mustafa Koç'un hayatta olduğu ve yaşam tehlikesinin devam ettiği öğrenildi.

Koç Holding'den yapılan açıklamada, Mustafa Koç'un tedavisinin devam ettiği belirtildi. 

1960 doğumlu Mustafa Koç, İsviçre'de Lyceum Alpinum Zuoz (1980) ve ABD'de George Washington University (1984) mezunu. 4 Nisan 2003'ten beridir Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı yapıyor.

 

 

 

 // Emrah Danacı
Allahtan rahmet diliyorum geride kalanlara Sabırlar ihsan eylesin...
21 Ocak 2016 20:54
 // Ayse Cakmak
Allahtan rahmet diliyoruz. Cok mütevazı ve kişiliği sağlam özel bir insanı kaybettik kederli Ailesi ve sevenlerine sabırlar diliyoruz......
21 Ocak 2016 16:21
 // Keziban Arslan
Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz...
21 Ocak 2016 15:47
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler