YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Müfettiş yardımcıları alınacak
Müfettiş yardımcıları alınacak
19 Kasım 2009 11:42
Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği'nde istihdam edilmek üzere toplam 35 adet müfettiş yardımcısı ve konrolör yardımcısı alacak

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği merkez ve bölge birliklerinde istihdam edilmek üzere toplam 35 adet
müfettiş yardımcısı ve konrolör yardımcısı alacak. Sınavla alınacak 10 müfettiş yardımcısı Merkez Birliği Teftiş Kurulu Başkanlığı bünyesinde, 25 kontrolör yardımcısı ise bölge müdürlüklerinde çalıştırılacak.     

Tarım kredi kooperatiflerinin yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamalı olarak sınavla alacağı müfettiş yardımcıları ile kontrolör yardımcıları sınavına girecek adaylarda aranacak özelliklerde belirlenerek ilan edildi.    

Buna göre, müfettiş yardımcılığı sınavına, üniversitelerin en az dört yıllık öğretim veren Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisadi ve İdari Bilimler, İşletme, Maliye, Kamu Yönetimi ve Bankacılık gibi bölümleri ile bunların yetkili makamlarca tanınmış Türkiye ve yabancı ülkelerdeki eşitlerinden birini bitirmiş olmak koşulu aranacak. 20 Aralık 2009 Pazar günü Ankara'da yapılacak sınavına, 2007, 2008 ve 2009 yıları arasında yapılan KPSS sonuçlarına göre, KPSS P.118 puan türünden 74 ve üzeri puan almış adaylar katılabilecek.
        

Yine Tarım Kredi Kooperatifleri bölge birliği müdürlüklerinde istihdamı öngörülen 25 kontrolör yardımcılığı sınavı da 20 Aralık 2009 tarihinde Ankara'da yapılacak. Yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamalı olarak yapılacak olan konrolör yardımcılığı için açılan sınava ise üniversitelerin en az dört yıllık öğretim veren Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisadi ve İdari Bilimler, İşletme, Maliye, Kamu Yönetimi ve Bankacılık gibi bölümleri ile bunların yetkili makamlarca tanınmış Türkiye ve yabancı ülkelerdeki eşitlerinden birini bitirmiş olan adaylar katılabilecek. 

Adayların, kontrolör yardımcılığı giriş sınavına en çok iki defa katılıyor ve 2007, 2008 ve 2009 yılları KPSS sonuçlarına göre, KPSS P.118 puan türünden 65 ve üzeri puan almış olmaları isteniyor.

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler