YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Moody's Türkiye'ye geliyor
Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, 5 Kasım'da Türkiye'de olacak.
Moody's Türkiye'ye geliyor
31 Ekim 2014 / 04:30 Güncelleme: 31 Ekim 2014 / 08:35

Moody’s, 5 Kasım'da, İstanbul’da, Türkiye ekonomisinin ele alınacağı toplantı yapacağını açıkladı.

Moody's, Türkiye ekonomisinin tartışılacağı "8. Yıllık Türkiye’nin Kredi Riski Konferansı'nı" 5 Kasım'da, Çırağan Sarayı’nda gerçekleştirecek. Moody's, basına açık düzenlenecek olan toplantıda, Türkiye’nin kamu borcu, Türk bankaları, Türk şirketleri, Türkiye’deki altyapı çalışmaları, Türkiye’nin ipotek teminatlı menkul kıymetleri ve İslami bankacılık gibi konuların ele alınacağını bildirdi.

Moody’s daha önce belirlenen kredi takvimine göre Türkiye’nin kredi notuna ve görünümüne ilişkin güncelleme yapması gereken 8 Ağustos tarihinde gece geç saatlerde takvime göre bir güncellemenin yapılmayacağını bildirmişti.

Moody’s açıklamasında kredi notu ve görünümü gözden geçirme takviminin sadece potansiyel hareketlere ilişkin bir “gösterge”  olduğunu belirtmişti.

Moody's en son 11 Nisan'da Türkiye'nin kredi notu görünümünü "durağan"dan, "negatif"e çevirirken, "Baa3" olan kredi notunu teyit etmişti.

Moody's Nisan ayındaki açıklamasında, Türkiye'nin not görünümünün "negatife" çevrilmesine gerekçe olarak, "Yabancı ve yerli yatırımcının güvenini olumsuz etkileyen, artan politik belirsizliklerin ve düşük küresel likidite koşullarının itici rol oynaması ve Türkiye'nin dış finansman pozisyonundaki baskıları" göstermişti.

 

AA

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler