YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Milli gururumuz görücüye çıkıyor
Milli gururumuz görücüye çıkıyor
19 Ağustos 2015 12:45
Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. (TUSAŞ), T129 ATAK Taarruz ve Taktik Keşif Helikopteri ile Polonya'da tanıtım turuna çıkacak.

TUSAŞ'dan yapılan açıklamaya göre, tanıtım turu, 22 Ağustos-4 Eylül arasında gerçekleştirilecek. Polonya Silahlı Kuvvetleri'nin taarruz helikopteri ihalesinde de yer alan ATAK Helikopteri, bu sürede hem Polonya devlet makamları ve silahlı kuvvetleri hem de yerli savunma sanayi firmalarına tanıtılacak.

Helikopterin, Polonya semasıyla ilk buluşması, 22-23 Ağustos'ta Radom Havacılık Fuarı'nda gerçekleşecek. Ziyaretçiler, burada ATAK'ın performansını ve üstün manevra kabiliyetini yakından izleme fırsatı bulacak.

İki gün boyunca saat 15.20'de ziyaretçileri havada selamlayacak ATAK'ın kabiliyetlerine ilişkin, TUSAŞ'ın standında bulunacak yetkililerden daha detaylı bilgi edinilebilecek. Tanıtım turu, 28 Ağustos 2015'te Varşova-Babice Havaalanı'nda yapılacak etkinlikle devam edecek.

ATAK Helikopteri, bu etkinlikte Polonyalı ve Türk devlet yetkilileri ile yerli sanayi firmaları ve gazeteciler için bir gösteri uçuşu daha gerçekleştirecek. Ayrıca, TUSAŞ tarafından Polonya Taarruz Helikopteri Programı'na ilişkin basın toplantısı da düzenlenecek. 

ÇOK AMAÇLI TASARLANDI

Taaruz ve taktik keşif görevleri için çok amaçlı tasarlanmış olan yeni nesil T129 ATAK Helikopteri, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin ihtiyaçlarına uygun şekilde, motor, aktarma organları ve kuyruk pallerinin değiştirilmesine ilave olarak, milli aviyonik, elektro-optik ve silah sistemleri ile donatıldı.

Ağır silah yükü ile "sıcak hava-yüksek irtifa" görevleri için optimize edilen ve ağırlık-güç oranında sınıfında en iyiyi sergileyen araç, dünyanın en etkin taarruz helikopteri olma unvanına sahip.

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler