YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Memurlarla ilgili önemli açıklama
Memurlarla ilgili önemli açıklama
03 Nisan 2015 14:00
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, enflasyonda yaşanan yükselişle ilgili memuru ezdirmeyeceklerini söyledi.

NTV'nin yayınına katılan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, 3 aylık enflasyonun yüzde 3,03 olduğu, bu noktada memur maaşlarında bir enflasyon farkı olup olmayacağının sorulması üzerine, bu konudaki kuralların açık olduğunu söyledi.

Memuru ezdirmeyeceğiz

Geçen yılda memuru enflasyona ezdirmediklerini kaydeden Şimşek, "Bu dönemde memuru enflasyona ezdirmeyeceğiz. Maliyet konusunda bugünden spekülasyon yapmak istemiyorum. İlk 3 aylık rakamlara bakarsak, enflasyon öngörülerimizin üzerinde. Bundan sonraki aylardaki gıda fiyatları, petrol fiyatları ve kura bakacağız. Ama her bir puanın etkisi çok büyük" değerlendirmesinde bulundu.

Mehmet Şimşek, mevcut enflasyonda faiz indirimine uygun bir ortamın oluşup oluşmadığına yönelik soru üzerine de prensip olarak bu konularda yorum yapmadığını belirtti. Şimşek, "Ben Merkez Bankasının yerinde olsam çekirdek enflasyon da çok önemli. Çekirdek enflasyon yüzde 7,7'den yüzde 7,1'e düşmüş. Dolayısıyla çekirdek enflasyonda iyileşme devam ediyor. Eğer beklentileri iyi yönetir, politika kredibilitesi güçlendirilebilirse önümüzdeki dönemde şartlara bakılabilir. Vatandaş sizi manşet enflasyon üzerinden değerlendiriyor.

Para politikasının duruşu, kredibiliteyi pekiştirme noktasındaki hassasiyetlerin gözetilerek devam etmesi gerekecek. Prensip olarak Merkez Bankası ne yapmalı ne etmeli konusu, rasyonel bir ekonomik zeminde dış konjonktürü ve iç gelişmeleri esas itibarıyla fiyat istikrarının baz alıp karar vermesi gereken bir husustur" diye konuştu.

TAŞERON
 // TASERON
taşeron çalışanlar ne oldu sadece karayollarına kadro veriyorsunuz. Yazıklar olsun bizlerde asıl işi yapıyoruz...... kusura bakmayın ama diğer taşeronlar hiç bir zaman oy vermeyecek bunu yaparsanız.....
03 Nisan 2015 Cuma 16:37
1
 // 1
yüklenin vatandaşa memuru ezdirmeyin yürüyün be.bizi düşünen yok ama mecbur oy veriyoruz işte sizden fazla çalışan yok...
03 Nisan 2015 15:15
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler