YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Memurlara Cuma namazı müjdesi
Memurlara Cuma namazı müjdesi
22 Ağustos 2015 15:10
Memur-Sen'in cuma namazı vaktinde 1 saat fazla izin istemesi teklifini değerlendiren Bakanlık çalışma başlattı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Kamu Görevlilerin 2016-2017 yıllarına ilişkin mali ve sosyal haklarını belirlemek üzere yürütülecek Toplu Sözleşme Görüşmelerinin Bakanlıkta gerçekleştirilen son toplantısına katıldı. Memurların zam pazarlığı sonuçlandı. Memur zammı 2016'da yüzde 6+5, 2017'de ise yüzde 3+4 şeklinde olacak.

Öte yandan Toplu Sözleşme Görüşmeleri kapsamında Memur-Sen konfederasyonun toplu sözleşme tekliflerine, "Cuma Namazı Vakti İzin Süresi" maddesini ekledi. Teklifte, kamu görevlilerinin öğlen arası süresinin cuma günleri için, cuma namazı vaktini de içerecek şekilde 2 saat olarak belirlenmesi talep edildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, memurların cuma namazı vakti izin talebi için bakanlıkça çalışma başladığını en kısa sürede sonuç alınacağını duyurdu.

cuma
 // mustafa
muslumana sadece cuma namazı farz degilki 5 vakit Namazda farz.normal vakitlerinide kılmali. Bu yapılan şey normalde olmasi gereken ve dahada birçok olanakların sunulması lazım olan bir çalışma...
23 Ağustos 2015 06:09
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler